Oświadczenie założycieli i działaczy WZZ

Posted in ■ oświadczenia, Bulc Andrzej, Karandziej Jan, Runowski Andrzej, Zborowski Lech by Maciejewski Kazimierz on 23 kwietnia 2009

Jeżeli ktokolwiek ma kryształową biografię, to na pewno Anna Walentynowicz.

Musi więc budzić głęboki sprzeciw wypowiedź Lecha Wałęsy: „Walentynowicz to starsza pani, służyła bezpiece na podrzuconych materiałach”.

Wypowiedź ta była wielokrotnie przytaczana w sprawozdaniach medialnych relacjonujących konferencję z okazji 30-lecia powstania Wolnych Związków Zawodowych.

Byliśmy założycielami i działaczami WZZ i dlatego zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym spotkaniu.

Nasz głos zaświadczający prawdę historyczną został po raz pierwszy usłyszany przez szeroką opinię publiczną z Sali Kolumnowej Sejmu 7 września 2008 r.

Mamy nadzieję, że i teraz zostaniemy usłyszani, żądając od Lecha Wałęsy natychmiastowego wycofania jego oskarżenia i przeproszenia Anny Walentynowicz na forum publicznym. Oskarżenie Lecha Wałęsy pozbawione jest jakichkolwiek podstaw merytorycznych.

Nikt nie uosabia „Solidarności” – ruchu „10 milionów Kowalskich” – lepiej niż Anna Walentynowicz.

Niejednokrotnie jako młody robotnik doświadczałeś, Lechu, wsparcia pani Ani, a także jej pomocy finansowej. Miała niewiele i tym „niewiele” dzieliła się z innymi, nie myśląc o sobie. Masz jej bardzo wiele do zawdzięczenia.

Anna Walentynowicz zasługuje na najwyższy szacunek każdego Polaka i jest czysta jak łza.

Czego niestety nie można powiedzieć o Tobie.

Zwracamy się też do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich z prośbą o zainteresowanie publikacją portalu Onet.pl (PAP, PU/7.09.2008,18.40) zatytułowanego „Walentynowicz służyła bezpiece”.

Nie jesteśmy fachowcami, ale w naszym odczuciu zarówno tytuł, jak i treść artykułu są niezgodne z zasadami kodeksu etyki dziennikarskiej.

Andrzej Runowski
Jan Karandziej
Andrzej Bulc
Lech Zborowski
Piotr Maliszewski
Mieczysław Klamrowski

Możliwość komentowania Oświadczenie założycieli i działaczy WZZ została wyłączona

%d blogerów lubi to: