Grzegorz Michalski ujawnia: tajni współpracownicy SB i donosiciele

Posted in ■ historia by Maciejewski Kazimierz on 22 sierpnia 2009

Nadszedł najwyższy czas na ujawnianie imion i nazwisk tajnych współpracowników i donosicieli SB, a więc tych, którzy w historii powojennej Polski okryli się hańbą. Ci podludzie często z własnej i nie przymuszonej woli, donosili na swoich przyjaciół, kolegów, współpracowników, znajomych,- bywało, że donosili także na członków swej najbliższej rodziny. Skutkiem parszywej działalności tych padalców były internowania, areszty, pobicia i morderstwa w okresie terroru komunistycznego w stanie wojennym, i wiele lat po jego zakończeniu w Polsce.

Moją osobistą tragedią jest to, że nie o taką Polskę walczyłem, nie o taką, gdzie na oczach Narodu Polskiego i Świata, dokonano największego oszustwa w jej dziejach przy ,,kanciatym meblu” — przywrócono do życia zbrodniarzy komunistycznych.

Tajny współpracownik, szpicel i donosiciel Bolek, L.Wałęsa, drżąc przed ujawnieniem prawdy, poszedł na współprace z komunistami i zdradził Polskę.

Dziś chylę czoła przed tymi, którzy pomimo nacisków bezpieki nie poddali się, nie dali się złamać, nie poszli nigdy na współprace, nie donosili.

Szczególne słowa podziękowania kieruję pod adresem komisji zakładowej NSZZ Solidarność, w PZO ,,Domena” przy ul: Jackowskiego 18/20 w Poznaniu, [ dziś zakład ten nie istnieje ],- którzy pomimo szalejącego terroru w zakładzie, w stanie wojennym potrafili walczyć o moje uwolnienie z internowania. Słowa szczególnej podzięki kieruję pod adresem kol, Mariana Kraczkowskiego, Władysława Gały, oraz współpracowników Zdzisława Kańduły, i innych. Ich postawa dowodzi, że można być człowiekiem pomimo ogromnego zagrożenia.

W maju br [ 2009 ] odebrałem z IPN moją tz ,,teczkę”, dokumentów jest około 2 kg. Analizując te dokumenty doznałem szoku, zwłaszcza kiedy czytałem materiały dotyczące mojego pobytu na ziemi amerykańskiej i śledzenia mojej osoby pod względem wrogiej działalności przeciwko Polsce, przez prawie 7 lat.

http://iskry.pl/images/G_Michalski/08.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/09.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/10.jpg

.

http://iskry.pl/images/G_Michalski/11.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/05.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/13.jpg

Nazwiska agentów bezpieki na ziemi Washingtona, którzy śledzili każdy mój krok będą dodawane do tego działu.

Zwracam się do wszystkich moich dawnych przyjaciół, współpracowników, znajomych, z którymi miałem w tamtych latach przyjemność pracować w PZO ,,Domena” w Poznaniu,— jeśli przeczytacie ten wpis, jeśli zapoznacie się z ujawnianymi tutaj dokumentami, odezwijcie się, napiszcie!!

* * *

W pierwszych zamieszczonych dokumentach ujawniłem TW bezpieki, którzy donosili na mnie do SB. TW [tajni współpracownicy ] o pseudonimach ,,Joachim”, oraz ,,Marek” tę parszywą ,,robotę” wykonywali w Poznańskich Zakładach Obuwia ,,Domena”, które mieściły się przy ul: Jackowskiego 18/20 w Poznaniu. PZO ,,Domena” w latach 80-tych ubiegłego wieku, zatrudniały około 1000 pracowników na wydziałach szwalni, krajalni, dwóch linii montażu, magazynu wraz z budynkiem administracyjnym.

To właśnie tam w tych zakładach ,,działali” TW, agenci bezpieki o pseudonimach ,,Joachim,Marek,Adam i Erwin”.
Jeden z najgorliwszych ,,padalców” o pseudonimie ,,Joachim”, który występuje niemal we wszystkich donosach, to były mistrz oddziału montażu 422A Marian Kramm, zamieszkały prawdopodobnie po przeprowadzce z ul Palacza [od strony ul: Głogowskiej] w Poznaniu gdzie mieszkał w tamtych latach, na Oś Przyjaźni.

Drugi ,,padalec” o pseudonimie ,,Marek”, także przez jakiś czas pełnił funkcje mistrza oddziału montażu, to: Stanisław Gajewski, który podobno już nie żyje. Pozostałych ,,padalców” o pseudonimach ,,Erwin i Adam” IPN nie potrafił zidentyfikować.

Z IPN odebrałem dokumenty na swój temat w 3 tomach

1-POCZĄTEK
2-KWESTIONARIUSZ EWIDENCYJNY
3-SPRAWA OPERACYJNEGO SPRAWDZENIA

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/01.jpg”

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/02.jpg”

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/03.jpg”

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/04.jpg”

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/05.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/07.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/08.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/09.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/10.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/12.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/13.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/14.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/15.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/16.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/17.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/19.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/20.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/21.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/23.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/24.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/25.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/26.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/27.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/28.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/29.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/32.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/34.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/2/37.jpg

Zgodnie z obietnicą daną Państwu, materiały ciekawsze będę upubliczniał.

Życzę przyjemnej lektury, CDN nastąpi, inwigilacja w USA

* * *

Przesyłam Państwu trzeci  rzut dokumentów z cyklu ,,Grzegorz Michalski ujawnia”.

Dokumentów jakie wytworzyła na mój temat SB, w czasie mojej działalności w NSZZ Solidarność w PZO ,,Domena”, a także w Zarządzie Regionu Wlkp NSZZ S w Poznaniu, w latach 1980 i podczas komunistycznego terroru w stanie wojennym.

Zrozumiałym jest, że wybrałem te materiały które moim skromnym zdaniem pozwolą choć w minimalnym stopniu uświadomić młodym Polakom, w jakim k[raju] żyliśmy.

A żyliśmy proszę Państwa w takim k[raju], gdzie za śpiewanie Hymnu Narodowego było się karanym, nie wspominając o wywieszeniu Flagi Państwowej bez zezwolenia.

Jestem przekonany, że prezentowane tutaj materiały komunistycznych służb specjalnych, a także donosy TW i donosicieli, którzy poszli na współprace z reżimem donosząc na swych braci, – dadzą Państwu obraz tragedii przez jaką przeszli prawdziwi polscy patrioci i Polska, w latach terroru komunistycznego. Mimo, że Polska weszła już nowe stulecie i mamy rok 2009, to nie o taką Polskę walczyli i ginęli najlepsi synowie Narodu Polskiego. Nie o taką Polskę, w której zbrodniarzom komunistycznym żyje się znacznie lepiej, niż ich ofiarom. Nie o taką Polskę w której obecny rząd przyraca do życia politycznego i publicznego dawnych TW i donosicieli. Nie o taką, w której zdrada ideałów Solidarności na oczach Świata w 1989 roku, skazała ją na powrót komunistów.

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/01.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/02.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/03.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/04.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/06.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/07.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/08.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/09.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/10.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/11.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/12.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/13.jpg

http://iskry.pl/images/G_Michalski/3/14.jpg

Pragnę tą drogą podziękować wszystkim prawdziwym polskim patriotom, a także administratorom niezależnych serwisów internetowych jak poznańskie iskry.pl – kworum.com.pl i videopolonii i wielu innych,- za postawę i przychylność.

Ps:
Tajni współpracownicy bezpieki z terenu USA, będą [ jeśli dokumenty nie zostały zniszczone ] ujawnieni w późniejszym terminie.


Z wyrazami szacunku

.

Grzegorz Michalski
były członek ZR Wlkp NSZZ S – pierwszej Solidarności
gregorymichalski@verizon.net
gmichalski83@gmail.com

Reklamy

Możliwość komentowania Grzegorz Michalski ujawnia: tajni współpracownicy SB i donosiciele została wyłączona