Cud niepamięci

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 6 listopada 2009

W ostatnim dniu kampanii wyborczej Donald Tusk na oczach telewidzów własnym podpisem sygnował 10 zobowiązań Platformy Obywatelskiej.

DZIESIĘĆ ZOBOWIĄZAŃ PO – Polska zasługuje na cud gospodarczy

1.      Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2.      Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
3.      Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
4.      Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
5.      Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6.      Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7.      Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8.      Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
9.      Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10.     Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Donald Tusk

* * *

Zawsze kiedy czytam tę litanię zastanawiam się, czy aktualny premier a wkrótce (we własnej opinii) prezydent może spać spokojnie. Nie tylko w swoim biurze, w Urzędzie Rady Ministrów ale równiez w łóżku nocą.

Ad1./ Do tego punktu Tusk przywiązał się szczególnie. Do tego stopnia, że jeszcze w przededniu EU wyborów twierdził, że w Polsce kryzysu nie ma, deficyt jest pod kontrolą, perspektywy Polski jako wyspy prosperity na oceanie upadku ekonomicznego są doskonałe. Potrzeba tylko małej korekty budżetu. Krytyków ukrywania faktów pod dywanem nazywał histerykami i burzycielami spokoju społecznego. Dzisiaj, razem z Janem Vincentem zapowiedzieli podwyżki podatków a z Big chLebowski wspomniał o deficycie rzędu 50 mld. zł.

Ad2./Ten punkt wymaga konsultacji z pracownikami budżedówki, emerytami i rencistami. Zauważa się brak chetnych do bezpośredniego kontaktu z wymienionymi grupami, ponieważ otumanieni oszałamiającymi poborami nie gwarantują bezpieczeństwa pytającemu o skalę podwyżek.

Ad3./ Pan premier Donald Tusk, wówczas pretendent z Sopotu, w czasie debaty przedwyborczej z Jarosławem Kaczyńskim rezolutnie zadeklarował, że jeżeli wygra wybory – będzie budował 1000 km autostrad rocznie (łatwo sprawdzić, choć trudno uwierzyć). Po blisko 2 latach mrówczej pracy Tuska i jego podwórkowej ferajny powinniśmy mieć już te  zapowiedziane kilometry autostrad, dróg ekspresowych i obwodnic. Panie premierze Donaldzie Tusk! Gdzie obiecane autostrady? Gdzie Chińczycy, którzy mieli je szybko i tanio budowac?

Ad.4/ Donald. Gdzie obiecana reforma służby zdrowia?

Ad5./ Żadne opłaty urzędowe nie zostały zlikwidowane. Państwo jest przyjazne wyłącznie Palikotowi i ITI. Premier i Jan  Vincent  obiecują rychłą podwyżkę podatków i akcyzy. Tusk bał się sięgnąć po 16 mld zł dopłacanych przez podatników do rolników – syndrom toksycznego związku z PSL?

A tak na marginesie,pamiętacie program podatkowy 3×15? :-))))

Ad6./ Tu trzeba by poprosić o rządową definicję przyspieszenia.

Ad.7/ w Iraku szybko wypełnili, po czym przerzucili chłopaków w gorsze, znacznie bardziej niebezpieczne  miejsce – do Afganistanu.

Ad.8/ Sprawili !!!??? :-)

Ad9./Ustami pani Hall zapowiedziano produkcję półidiotów. Proces produkcyjny zostanie przyspieszony i obejmie już dzieci sześcioletnie.

Ad10./ Tu trzeba poprosić o rządową definicję rzeczywistości. Mogą być problemy, bo to szacowne gremium żyje dostatnio w swoim, PR-owskim wirtualnym świecie.

.

Ja wiem, że Donald żartował, ale czy wiedzą jego wyborcy?

.

palnick • salon24

Reklama

Możliwość komentowania Cud niepamięci została wyłączona

%d blogerów lubi to: