Stawiam na Wassermana!

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 27 listopada 2009

Podczas obrad Komisji Orlenowskiej, podziwiałam styl przesłuchań posła Wassermana.

Jego pytania i dociekliwość, nie były aż tak medialnie atrakcyjne, jak innych członków komisji, ale zawsze prowadziły do sedna.

Dzisiejsza konferencja prasowa, dotycząca trybu pracy Komisji Hazardowej, była dokładnie utrzymana w dobrym, starym stylu posła. Konkret na, bez emocji. Wasserman wypunktował wszystko, co się do tej pory w Komisji i wokół niej wydarzyło. Próby obstrukcji jej prac przy pomocy rozważań przew. Sekuły, czy posłowie Kempa i Wasserman, mogą uczestniczyć w obradach, skoro mieli wpływ na ustawę za czasów rządów PiS, Wasserman obalił przy pomocy odczytania dwóch pism, których był autorem przy ustawie z czasów PiS: obie to opinie prawne, nie ustosunkowujące się do meritum założeń samej ustawy, o wpływie, więc na jej kształt mowy być nijak nie może.

Zaproponował posłowi Sekule, aby w ramach praworządności, zadał także pytanie ekspertom, czy sam może zasiadać w Komisji, zważywszy na fakt, że publicznie przyznał w wywiadzie TV,iż składano mu propozycję korupcyjną w sprawie hazardu, demonstrując walizkę pełną pieniędzy. Czego, pan poseł ,mimo ewidentnego obowiązku, nigdzie do organów ścigania, nie zgłosił. Oczywiście na odzew ani poseł Wasserman, ani nikt myślący, liczyć nie może. Tu nie ma miejsca na przyzwoitość czy prawo. Tu jest ostra walka polityczna, a wojna rządzi się sowimi prawami. Podobnie jak kampanie wyborcze, w których można kłamać ile wlezie, co dosadnie wyjaśnił nam kiedyś poseł Chlebowski.

Sekuła gra na czas, zarówno w trybie rozpatrywania okresów tworzenia ustawy jak i w próbach dezawuowania przeciwników politycznych, do których najwyraźniej, w tej Komisji czuje respekt(żeby nie powiedzieć wprost: się boi) A jest się, czego bać. Wasserman imponował mi, oprócz dociekliwości, doskonałą znajomością akt. Co potwierdził także podczas swojej pracy, w Komisji ds. Olewnika.I nie zwiódł mnie i tym razem. W ramach przygotowania się do konferencji i odporu zarzutów ze strony Sekuły, trafił w aktach na pewne pismo, które rzuca nowe światło na działalność Zbycha et consorces.

Jak wiemy, za czasów PiS,przygotowywano propozycje podwyższenia opodatkowania od jednorękich bandytów z kwoty 125 EU do 180 eu od maszyny. I oto,poseł Wasserman, odnalazł pismo opiniujące od posła Chlebowskiego,negatywnie oceniające planowaną przez minister Gilowska,podwyżkę opłat!Czyżby, zatem okres heroicznego” wstrzymywania „ niekorzystnych zapisów dla Sobiesiaka i kolegów,trwał dłużej niż tylko za kadencji PO? Tego się Pan pewnie nie spodziewał,panie Sekuła, formułując zarzuty pod adresem Kempy i Wassermana.

Analizując natomiast sprawę forsowania wideo loterii dla Totalizatora Sportowego, Wasserman przypomniał, ze TS to 100 własność Skarby Państwa, a na jej działalność ma wpływ zarówno MS jak i MF. Ma tą przewagę nad kasynami i rynkiem jednorękich bandytów, że dochód z niej w całości ląduje w kiesie SP. Przy okazji, poseł opisał jak działa rynek hazardowy np. w Szwecji, gdzie można sobie było poradzić z kontrolą hazardu. Przebywający u mnie pewien Włoch, opowiedział, jakie regulacje hazardu obowiązują w jego kraju. Otóż kasyna są tylko w Wenecji i San Remo, ale „Bary”, czyli jednoręcy bandyci,nie mają ograniczeń. Natomiast pod kontrola jest hazard w sieci.

Prezydent, skleconą pośpiesznie ustawę podpisał, i zgodnie z moimi przewidywaniami, odesłał do TK.
Mam, podobnie jak pan prezydent, nadzieję, że TK na niej nie zostawi suchej nitki.
Wasserman niejednokrotnie spędzi sen z powiek posłom PO.
.
1maud • salon24.pl

Możliwość komentowania Stawiam na Wassermana! została wyłączona

%d blogerów lubi to: