Już czas na zmiany

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 29 listopada 2009

Czyli o tym, komu przebiera się miarka.

Trzeba nadzwyczaj oszczędnie gospodarować własną inteligencją, by nie dostrzegać oczywistości: nadwiślańska scena polityczna wymaga znaczącej zmiany dekoracji.

Ludzie rozumni zdają sobie sprawę z kryzysu państwa. Mimo zaskakująco powoli opadających słupków poparcia, jak na dłoni widać również, iż wiarygodność Platformy Obywatelskiej od dawna oscyluje poniżej progu przyzwoitości. Katastrofa finansów publicznych wkracza w fazę finalną,  agonii systemu ochrony zdrowia towarzyszą konwulsje świńskogrypowe, lada dzień gospodarkę dopadną kryzysowe wstrząsy wtórne (i nic nie wskazuje, by tym razem miała ona sobie z tymi wstrząsami poradzić).

Ot, rzeczywistość ma swoje prawa i coraz agresywniej zaczyna się o nie upominać. Nie można, miłosną metodą Platformy Obywatelskiej, zakłamywać rzeczywistości w nieskończoność.

Wniosek: Donald Tusk jest nagi. Podobnie jak cały ten rząd. Martwy politycznie, nawet jeśli nie chce się do tego przyznać. Jego akolici kryją go, zarazem oszukując (swoją rolę w tym teatrzyku odgrywają nadwiślańskie media
– i to jest dopiero obciach na całą Europę). Niemniej czas sądu nadciąga nieubłaganie :)

Owszem, zabawa Platformy Obywatelskiej w rządzenie krajem jeszcze trochę potrwa, ostatecznie jednak miarka już się przebrała. Nie ma na świecie takiej gumy, która nie pęka, stąd balon z gumowego pijaru, dmuchany przez rząd Donalda Tuska, również pęknie. A ponieważ przebiera miarę, nadymając się, że aż strach, z tym większym pęknie hukiem.

I niechże pęka sobie na zdrowie. Czym prędzej to nastąpi, tym dla nas wszystkich lepiej. Nie ma w nim żadnej treści, nie ma nic prócz słów pustych jak wiatr, przeto nic poza pustką po nim nie zostanie. W każdym razie nic zostać nie powinno. Prócz niesławy.

.

Krzysztof Ligęza • salon24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Już czas na zmiany została wyłączona

%d blogerów lubi to: