Strategia PO, czyli złodziej krzyczy: „Łapać złodzieja!”

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 2 grudnia 2009

Jest dokładnie tak, jak się tego spodziewałem. PO stosuje najprostszą, znaną od wieków metodę odwrócenia uwagi od udziału swoich ludzi w aferze hazardowej. Mówi się, że najlepszą metodą obrony dla złodzieja złapanego za rękę na gorącym uczynku jest powiedzenie „to nie moja ręka” i zakrzyknięcie „łapać złodzieja!”.

Podręcznikowym wzorcem zastosowania powyższej metody mogą być działania PO w ostatnich dniach.

Prace komisji śledczej koncentrują się dziś na zupełnie innych wątkach niż słynna rozmowa Zbysia z Rysiem.
Co więcej widać, iż spece od PR Platformy Obywatelskiej świetnie działają podrzucając tematy zastępcze odwracające uwagę i kierujące ją w stronę PiS. A usłużne media, ITI czy Agora, z lubością łykają antypisowską propagandę.

Wystarczy poczytać trochę tytułów wiadomości z dzisiejszych portali:

– Wstrząsająca analiza CBA ws. ustawy; tajemniczy „punkt 15.” (Onet.pl)

– Nowy wątek w aferze hazardowej (Onet.pl)

– PO chce konfrontacji Kaczyńskiego i Kamińskiego (Onet.pl)

– B. asystent Wassermanna szefem kasyn (Wyborcza.pl)

– CBA Mariusza Kamińskiego: Rząd PiS pomagał hazardowi (Wyborcza.pl)

Czytając powyższe  teksty można odnieść wrażenie, że to Gosiewski czy Wassermann a nie Chlebowski spotykali się z Rysiem na cmentarzach czy stacjach benzynowych. Że to oni „lobowali”  i meldowali biznesmenowi Rysiowi, że „walczą”, że „już prawie załatwione”…

Głównym bohaterem nowej „afery” staje się niespodziewanie Totalizator Sportowy pod którą to firmę kolejne rządy podobno pisały ustawy hazardowe. W tekstach pojawia się m.in. zarzut, że Totalizator Sportowy starał się wpływać na obniżenie obciążeń podatkowych od wideoloterii.

Dziennikarze „zapominają” jednak o jednym istotnym fakcie. Totalizator Sportowy to firma w 100% należąca do Skarbu Państwa. A więc zysk jaki wygeneruje jest odprowadzony w formie dywidendy i zasila budżet państwa.

Nie rozumiem więc jakie znaczenie ma czy Totalizator Sportowy płaci 45% czy 10% podatku. Przecież czy to w formie podatku czy to w formie wypłaconego dywidendą zysku pieniądze i tak zasilą budżet państwa – tylko w księgowych rozliczeniach będzie to zapisane w innych pozycjach.

Mamy więc „wielką aferę”. Gosiewski chciał „okraść” budżet państwa aby „ukradzione” pieniądze z powrotem wpłacić do … budżetu państwa….

Gratulacje dla Platformy. Tzw. lemingi jak zwykle „łykną” newsy z TVN, Onetu czy Wyborczej.

.

Palestrina2005 • salon24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Strategia PO, czyli złodziej krzyczy: „Łapać złodzieja!” została wyłączona

%d blogerów lubi to: