Walentynowicz i Gwiazda: Mamy totalitaryzm. Głosujcie na PiS

Posted in ■ aktualności, Gwiazda Andrzej, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 11 grudnia 2009

Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda wzywają do głosowania na PiS i Lecha Kaczyńskiego. Tylko oni bowiem, zdaniem byłych opozycjonistów, są w stanie uchronić Polskę przed „bezpardonowym atakiem na demokratyczne zdobycze narodu”, „nowym totalitaryzmem” i agentami u władzy.

Rezolucję z wezwaniem do głosowania na PiS i Lecha kaczyńskiego w następnych wyborach parlamentarnych i prezydenckich ogłosili uczestnicy konferencji pt. „Polska po XX latach 1989-2009” zorganizowanej przez klub PiS i Annę Walentynowicz. Gościem konferencji był szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

W rezolucji podkreślono, że obecnie w Polsce istnieje „wszechobecność kłamstwa, pogardy dla społeczeństwa, tradycji narodowej, wartości chrześcijańskich”. Jej autorzy zarzucili rządowi PO-PSL m.in. przypuszczanie „bezpardonowego ataku na media publiczne i IPN”, niszczenie przemysłu stoczniowego, doprowadzenie do zapaści służby zdrowia, rolnictwa.

„PO-PSL atakuje demokrację”

– Rządząca koalicja przypuściła bezpardonowy atak na demokratyczne zdobycze narodu: wolne, demokratyczne wybory głowy państwa, które chce się zastąpić kuluarowymi przetargami większości parlamentarnej – głosi rezolucja.

Współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych Andrzej Gwiazda podkreślał, że chce, aby sukces w wyborach osiągnęło PiS i potencjalny kandydat tej partii na prezydenta, bo – jak mówił – „alternatywą jest Platforma Obywatelska i to już wystarczy”.- Nie zawsze głosowałem na PiS. Gdy PiS zadeklarował koalicję z Platformą Obywatelska, to mojego głosu nie dostał – dodał.

„Za PRL byliśmy 9. potęgą gospodarczą”

Uczestnicy konferencji krytykowali to, co stało się w Polsce po 1989 roku. – Tragicznym podsumowaniem III RP jest to, że można ją porównywać z PRL-em. Na słowa krytyki dostajemy odpowiedź: „ale jest lepiej niż w PRL-u”. Jeżeli to jest baza porównawcza, to większej klęski animatorzy III RP ponieść nie mogli. Bo już gorzej niż w komunie być nie mogło – ocenił Gwiazda.

Jak się okazuje, może. – W czasach komuny kanadyjscy ekonomiści plasowali Polskę na dziewiątym miejscu w rankingu przemysłowych potęg świata, amerykańscy na dziesiątym. W tej chwili jesteśmy na pięćdziesiątym szóstym – argumentował.

„Trzej agenci w Pałacu”

Anna Walentynowicz w referacie przedstawionym podczas konferencji oceniła, że bilans ostatnich 20 lat jest „przerażający”. Jak podkreśliła, świadczą o tym m.in. zadłużenie państwa, poziom bezrobocia, zapaść demograficzna. Za ten stan rzeczy obwiniła wszystkie ekipy rządzące – z wyjątkiem gabinetów Jarosława Kaczyńskiego i Jana Olszewskiego.

Według Walentynowicz przed Lechem Kaczyńskim prezydentami było trzech dawnych agentów. – „Wolski” – generał Wojciech Jaruzelski, „Bolek” – Lech Wałęsa i „Alek” – Aleksander Kwaśniewski – wyliczała. – Nic dziwnego, że są tragiczne skutki transformacji – podkreśliła.

„To jest nowe zniewolenie”

Według niej, obecnie Polska nie jest wolnym krajem. – To jest namiastka wolności. To się tylko mówi o wolności. To jest nowe zniewolenie. Nowy totalitaryzm. Mówi się, że jest wolna Polska, a człowiek jest zniewolony. Rozkrada się majątek narodowy. Już jest rozkradziony. Ludzie są zastraszeni, boją się, są bezrobotni. I kto to zrobił? Nie ma przecież żadnego okupanta, prawda? – dodała.

.

tvn24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Walentynowicz i Gwiazda: Mamy totalitaryzm. Głosujcie na PiS została wyłączona

%d blogerów lubi to: