Apel pamięci w rocznicę stanu wojennego

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 12 grudnia 2009

Podczas apelu zostanie po raz pierwszy odczytana pełna lista ofiar stanu wojennego.

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego zaprasza na Apel Pamięci w 28 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

Apel odbędzie się o północy pod domem Wojciecha Jaruzelskiego (ul. Ikara 5 w Warszawie).

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego zaprasza na Apel Pamięci w 28 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Apel odbędzie się o północy pod domem Wojciecha Jaruzelskiego (ul. Ikara 5 w Warszawie).Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego został powołany w listopadzie 2009 przez organizacje walczące o prawdę i pamięć historyczną o wydarzeniach sprzed 28 lat, w tym o skuteczne osądzenie twórców stanu wojennego, którzy działali na rzecz zdławienia polskich dążeń niepodległościowych i utrzymania
w Polsce zbrodniczego systemu komunistycznego.

Komitet został powołany przez przedstawicieli: Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości, Kluby „Gazety Polskiej”, Wydział Wschodni Solidarności Walczącej, Związek Piłsudczyków, Porozumienie Organizacji Niepodległościowych, Krąg Pamięci Narodowej, Blogpress.pl i inne organizacje i środowiska niepodległościowe.

Tradycja apeli pamięci w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego sięga 1993 roku, kiedy po raz pierwszy pikietę pod domem gen. Jaruzelskiego zorganizowała Liga Republikańska. Apele są z jednej strony formą uczczenia i przypomnienia ofiar, z drugiej (z uwagi na miejsce) są manifestacją sprzeciwu wobec nieosądzenia do chwili obecnej autorów stanu wojennego.

.

Briefing dla prasy – godz. 21.30 ul. Ikara 5

Społeczny Komitet Upamiętnienia Ofiar Stanu Wojennego

Reklama

Możliwość komentowania Apel pamięci w rocznicę stanu wojennego została wyłączona

%d blogerów lubi to: