Kolejna wygrana Macierewicza z TVN

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 20 stycznia 2010

Sąd Apelacyjny w Warszawie w środę, 20 stycznia br. oddalił pozew i uznał za niezasadną apelację złożoną przez telewizję TVN w procesie, jaki wytoczyła ona Antoniemu Macierewiczowi.

Przedmiotem sprawy  był  wywiad  Macierewicza  dla „Rzeczpospolitej” z sierpnia 2008 r. a w szczególności stwierdzenie Macierewicza że : „Z państwowej kasy dobrowolnie finansuje się TVN” co dotyczyło decyzji ministra Klicha, który mimo przegranych procesów przez prezesów TVN   z Macierewiczem zawarł z nimi ugodę w ramach której na koszt.

Ministerstwa Obrony Narodowej opublikował nieprawdziwe przeprosiny dementujące ustalenia z publikacji Rapotu WSI odnośnie panów Wejcherta i Waltera.

Macierewicz nazwał to „zmową i działaniem na szkodę Skarbu Państwa”. Wtedy szef MON wstrzymał zapowiadane przeprosiny innych osób z Raportu.  Wypowiedz Macierewicza zaskarżyła TVN domagając się przeprosin i wpłaty  100 tysięcy złotych na rzecz „Fundacji Dzieci Niczyje”.

W dniu dzisiejszym Sad uznał racje  Macierewicza, odrzucił roszczenia TVN. a w ustnym uzasadnieniu stwierdził,
że nie dopatrzył się naruszenia dóbr osobistych powoda a wytaczanie procesów za słowa wyrwane z kontekstu całej wypowiedzi.

Sąd uważa za działania podważające wiarygodność firmy , która to czyni.

Na rzecz Antoniego Macierewicza zostały zasądzone zwroty poniesionych kosztów postępowań sądowych.

.

glos.com.pl

Reklama

Możliwość komentowania Kolejna wygrana Macierewicza z TVN została wyłączona

%d blogerów lubi to: