Upiorny Generał w TVN

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 31 marca 2010

Szczyt promocji krwawego Generała pobił dziś TVN w osobie Moniki Olejnik, lwicy polskiego dziennikarstwa, zwanej czasem Stokrotką (farbowaną). Znów Dyktator promował swoje półprawdy i kłamstewka.

Stalinowska przeszłość tego karierowicza i manipulatora, sowieckiego fagasa powinna dyskwalifikować go ostatecznie. Tymczasem nazizm-hitleryzm i stalinizm choć bracia, i chociaż ten drugi był o wiele bardziej krwawy, okrutny, bezwzględny i trwalszy, to nie doczekał się w Polsce takiego potępienia i odrzucenia.

Panteon świętych salonu roi się od byłych stalinowców albo komunistów – Kuroń, Geremek, Kołakowski, Modzelewski, dwóch Michników, Jaruzelski, Kiszczak, Wolińska. Wszyscy byli protagonistami najstraszliwszego zwyrodnienia ubiegłego wieku. Ale paradoks polega na tym, nazizm został potępiony radykalnie, tymczasem komunizmu ani stalinizmu nikt nigdy tak nie potępił.

Niemcy zdobyli się proces denazyfikacji, tymczasem Polacy okazali się za słabi na dekomunizację.

Czasem obrońcy swojej komunistycznej przeszłości tłumaczą, że faktycznie tylko stalinizm był zwyrodnieniem,
ale komunizm już nie. Więcej, to stalinizm był zwyrodnieniem wspaniałej idei komunizmu i rewolucji światowej. Zastanawiam się, dlaczego jakoś nie widać obrońców nazizmu, którzy oskarżaliby Hitlera o sprzeniewierzenie się wspaniałej idei narodowego socjalizmu.

Nie będzie wolnej Polski dopóty, dopóki tacy ludzie, jaki Jaruzelski i Kiszczak, a może nawet ich komunistyczni obrońcy, nie pojadą w końcu do Moskwy i tam zostaną na zawsze. Jeśli nie da się wsadzić ich do więzienia
za zbrodniczą przeszłość, to może któregoś dnia Polacy zbiorą się tym krwawym generałom na bilet w jedną stronę na Łubiankę, gdzie ich miejsce.

.

białostocki • salon24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Upiorny Generał w TVN została wyłączona

%d blogerów lubi to: