Kolejna wpadka marszałka. Nie wie, kim jest Belka?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 Maj 2010

Wygląda na to, że Bronisław Komorowski zaliczył kolejną wpadkę. Kandydat PO na prezydenta pomylił się, mówiąc o miejscu pracy Marka Belki. Stwierdził, że były premier jest obecnie „zastępcą sekretarza generalnego ONZ
do spraw gospodarczych Europy”. Problem w tym, że Belka od dobrych paru miesięcy w ONZ nie pracuje.

„Przypomnę, że to były premier, a obecnie zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. gospodarczych Europy” – cytuje słowa Komorowskiego onet.pl.

Rzeczywistość wygląda jednak trochę inaczej. Po pierwsze Belka nie był w ONZ zastępcą sekretarza generalnego ds. gospodarczych Europy. Były premier został mianowany sekretarzem wykonawczym Komisji Gospodarczej ONZ ds. Europy (UNECE). Po drugie, Belka w ONZ już nie pracuje. W styczniu 2009 roku został dyrektorem Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Nie tak dawno marszałek Sejmu w czasie konferencji na temat powodzi pomylił stany nadzwyczajne. „Jeżeli będzie trzeba wprowadzić stan wyjątkowy, to na jakimś terenie, nie na terenie całego kraju i na pewno nie na długi okres”
– stwierdzał. Problem w tym, że w czasie powodzi mozna wprowadzić co najwyżej stan klęski żywiołowej.

Stan wyjątkowy dotyczy natomiast sytuacji „szczególnego zagrożenia konstytucyjnego ustroju państwa, bezpieczeństwa obywateli lub porządku publicznego, w tym spowodowanego działaniami terrorystycznymi,
które nie może być usunięte poprzez użycie zwykłych środków konstytucyjnych”.
.
dziennik.pl
wyślij znajomemu

Możliwość komentowania Kolejna wpadka marszałka. Nie wie, kim jest Belka? została wyłączona

%d blogerów lubi to: