Imię Polska kosztuje i zobowiązuje

Posted in ■ aktualności, ■ listy, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 5 czerwca 2010

Zamieszczam dzisiaj list śp. Pani Anny Walentynowicz. List, który tkwił w teczce wraz z innymi pismami, jakie dała mi Pani Ania rok temu. Tego listu nie chciała zamieścić żadna gazeta. I u mnie czekał w kolejce za innymi, które wydawały mi się pilniejsze do przepisania… Potem doszło do nieporozumienia, po którym postanowiłam się wycofać z publikacji tekstów na Jej temat.

Jutro jest dzień Beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki. To Pani Anna była inicjatorką protestu głodowego po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki, przeprowadzonego od 18 lutego 1985 do 31 sierpnia 1986 w krakowskiej parafii, ks. Adolfa Chojnackiego. W Internecie można znaleźć taki opis” Protest Głodowy został zakończony po 194 dniach – 31.08.1985 r. uroczystą Mszą Św. z pięknym patriotycznym kazaniem ks.Adolfa Chojnackiego, a potem nastąpiło trudne pożegnanie, kiedy zdjęto transparent z napisem Protest Głodowy – Bieżanów 85 wiszący na wejściem na teren przykościelny przez 194 dni, ogarnęła zebranych przejmująca pustka.Niepowtarzalny klimat na głodówce uczestnicy zawdzięczają przede wszystkim Opiekunce P.Annie Walentynowicz, która dominowała ciepłem, serdecznością , głębokim zrozumieniem problemów osobistych każdego , kto się tam znalazł. Dziękujemy Ci kochana Pani Anno.Protest trwał 194 dni….Gospodarz parafii ksiądz Adolf Chojnacki, tuż po „okrągłym stole” został wysłany na misje poza granicami Polski…

Głodujących odwiedzał ksiądz Suchowolec (wkrótce skrytobójczo zamordowanym), proboszcz ze Świątnik Górnych ks.Stanisław Konieczny – wspaniały kaznodzieja i patriota, (zmarł na „zawał), „ ks.Kazimierz Jancarz z Mistrzejowic znany ze słynnych czwartkowych Mszy za Ojczyznę. (W parę lat później także zmarł na „zawał”.). ‘Wstrząsającym wydarzeniem w tym czasie dla społeczeństwa Krakowa była bestialska, napaść na ks.Tadeusza Zaleskiego – stałego uczestnika, w sprawowanej Mszy za Ojczyznę w Mistrzejowicach, znanego z odważnych patriotycznych kazań. Ks.Zaleski został ciężko pobity i poparzony, (papierosami wypalono mu znaki V) a następnie podpalony. Dzięki Bożej Opatrzności – zdołał się uratować.”

Andrzej Gwiazda wspominał fascynację Pani Ani księdzem Jerzym, tak ”A Ania …. Zebrała 90 tysięcy podpisów z prośbą o beatyfikację księdza Jerzego. Razem pojechaliśmy do Rzymu – ja miałem zaszczyt tę księgę z podpisami wręczać Papieżowi, dlatego, że Ania by jej nie utrzymała w rękach, taka była ciężka. Prawdopodobnie byliśmy z Anią pierwszymi osobami, które się dowiedziały o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki – wezwał mnie ksiądz, i w tajemnicy powiedział, że ks. Popiełuszko nie żyje. Ja powiedziałem to jednej osobie – Ani, bo wiedziałem, że można jej powiedzieć, że od niej to dalej nie wyjdzie i poszliśmy i zmówiliśmy „Wieczne odpoczywanie”
Jutro, na Placu Piułsudskiego, nie pojawi się charakterystyczna postać Małej, Wielkiej Anny Walentynowicz. Ale będzie z Polakami duchem. Nie mam najmniejszych wątpliwości co do tego…
A teraz list, niezmordowanej bojowniczki o prawo do głoszenia prawdy. ś.p. Pani Anny Walentynowicz. List, którego nie chciał wydrukować żaden dziennik.

List Otwarty do Pana Donalda Tuska
Premiera RP Warszawa ,dnia 22 października 2008 r.

Nadszedł czas by przypomnieć Panu deklarowany przez Pana, swego czasu, pogląd- „Polskość to dla mnie nienormalność. Tą „nienormalność” wyraża Pan poprzez swoje działanie wraz z obecnym Rządem i swoim partyjnym zapleczem Platformą Obywatelską oraz Wojskowymi Służbami Informacyjnymi.

 1. W sposób bezprecedensowy zakwestionował Pan konstytucyjne uprawnienia głowy Państwa, próbując w sposób naganny uniemożliwić Panu Prezydentowi
  Prof. Lechowi Kaczyńskiemu wzięcie udziału w obradach na szczycie w Brukseli.
  W ten sposób usiłował Pan poniżyć autorytet Pana Prezydenta i jednocześnie upokorzyć Naród ,w imieniu którego Pan Prof. Lech Kaczyński pełni swoją konstytucyjną funkcję. Świadomie naruszył Pan obowiązujące prawo i przekroczył uprawnienia szefa rządu.Zrobił to Pan w sposób arogancki, w stylu propagandy rodem z PRL-u.
  Wtórowali Panu w tym samym stylu, pańscy poplecznicy: Niesiołowski, Nowak, Arabski, Palikot, Klich, Komorowski, Chlebowski, Sikorski i inni, w czym przekroczyli wszelkie granice poprawnego zachowania i tym samym zasłużyli na dezaprobatę opnii publicznej.
 2. Inicjatywna obywatelska wyrażona w projekcie ustawy ustanawiającej Święto Trzech Króli dniem wolnym od pracy pod którym się podpisało koło 700 000 osób, to też- „nienormalność”
  Dlatego też Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odrzucenie projektu już w pierwszym czytaniu i wraz z koalicjantem z Polskiego Stronnictwa Ludowego skutecznie przegłosowała i nie dopuściła do tego by katolicki Naród mógł w pełni wielbić Pana Boga w tym świątecznym dniu,
  Tym samym Pan i pańskie zaplecze utożsamiło się z polityką PZPR-u i usankcjonowało dekret Gomułki z dnia 16.11.1960 r. ,znoszący święto Trzech Króli.
  Argumenty typu ekonomicznego –biznesowego nawiązują do oddawaniu czci złotemu cielcu. Z punktu widzenia Dekalogu takie zachowanie wpisuje się przeciwko III Boskiemu przykazaniu ”Pamiętaj abyś Dzień Święty święcił”
 3. Wytypował Pan do rady mędrców Unii Europejskiej „Bolka”. Dużo trudu Pan sobie zadał by ta kandydatur została przyjęta i by skompromitować nie tylko Polskę, ale i Unię Europejską.
  To wszystko dzieje się w XXX rocznicę wyboru Polaka, Księdza kardynała Karola Wojtyły, na Papieża-jest to szczególny sposób uczczenia tego wielkiego wydarzenia!!!
  Zapewniamy Pana, że głęboko mamy w sercu mamy słowa Ojca Świętego Jana Pawła II: ”Imię Polska nas kosztuje i zobowiązuje”i my je respektujemy.
  Chcemy również ,aby Pan wiedział, że Pana Prof. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego darzymy najwyższym szacunkiem i wyrażamy Mu wielką wdzięczność za nieugięta postawę i konsekwentne budowanie Państwa Solidarnego wbrew obecnie rządzącej ekipie liberałów.
  Informujemy również Pana ,że wyrażamy nasze podziękowanie Panu Ministrowi Piotrowi Kownackiemu ,za skuteczne działania w obronie najwyższego przedstawiciela Narodu Pana Prof. Lecha Kaczyńskiego, który reprezentuje Majestat Rzeczypospolitej.
  Metody ,które stosuje Pan jako premier w walce z Panem Prezydentem dyskwalifikują Pana jako wysokiego urzędnika państwowego i człowieka honoru, a wyborcy to z pewnością zapamiętają.
  W imieniu ludzi broniących godności i honoru Pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Prof.Lecha Kaczyńskiego i Narodu Polskiego

(-)Anna Walentynowicz – Kawaler Orła Białego

Do wiadomości:
Pan Prof. Lech Kaczyński –Prezydent RP
Pan Min. Piotr Kownacki- Szef Kancelarii Prezydenta RP

Nie ma wśród nas Tej, dla której słowa Bóg, Honor, Ojczyzna stanowiły esencję życia .Nie wśród nas Tego, którego honoru Ona broniła …Zabrała ich Oboje Smoleńska Tragedia. Ale nich pozostanie żywe wśród nas przesłanie :”imię Polska nas kosztuje i zobowiązuje”. Przede wszystkim do prawdy i odwagi w jej głoszeniu.
Przyrzekamy Pani Aniu, Panie Prezydencie wraz z małżonką i wszystkie Ofiary Smoleńska – zdejmiemy mgłę z tej katastrofy. I jutro, na Placu Piułsudskiego, będziemy się modlić o wstawiennictwo w tej sprawie, naszego Błogosławionego Księdza Jerzego.
A Wy śpijcie w spokoju…..
.
1Maud • niepoprawni.pl
wyślij znajomemu

Reklama

Możliwość komentowania Imię Polska kosztuje i zobowiązuje została wyłączona

%d blogerów lubi to: