Mędrzec z Gdańska nam radzi…

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 18 czerwca 2010

„Zastanawiam się, dlaczego Jarosław Kaczyński i inni politycy Centrum bezkrytycznie aprobują coraz bardziej szokujące wypowiedzi Lecha Wałęsy ”    A. Michnik

(…)Tak, wielokrotnie już mówiłem, że popieram Komorowskiego i będę na niego głosował. Nie tylko ja, cała moja rodzina. (…) Gdyby jednak było nieszczęście i doszłoby do drugiej tury, to ja się włączę fizycznie.

Nieszczęście? Tak pan to nazywa z obawy, że w drugiej turze mógłby wygrać Jarosław Kaczyński?

– Nie, ja tego się nie obawiam. Polacy już nie raz i nie dwa pokazali, że są rozsądni. A ludzie rozsądni głosują na rozsądnego, więc i tak wygrywa Komorowski.(…)

Niektórzy komentatorzy podkreślają, że wybór w pierwszej turze byłby dobry ze względu na oszczędności państwa. Na zasadzie: po co mnożyć koszty.

– To też jest argument, ale drugorzędny. Najważniejsze to silny mandat władzy.

Rozmiary ewentualnego zwycięstwa Komorowskiego będą miały wpływ na zachowanie Kaczyńskiego?

– Przegrana Kaczyńskiego w ogóle będzie problemem. Z tego punktu widzenia może nawet byłoby lepiej, żeby Kaczyński wygrał. Wszyscy mieliby go wkrótce dosyć, ale to by był stracony czas dla Polski, a wątpię, czy stać nas na pięć lat straty. Natomiast przegrany Kaczyński będzie rozrabiał, mocniej niż dotąd zejdzie się z politykiem Rydzykiem, i to też nie będzie dobre. W ogóle nie rozumiem, dlaczego dotąd nikt nie zrobił porządku
z Rydzykiem.
Jego radio tylu ludzi już skrzywdziło, tylu dobrych synów Polski obrzuciło błotem, tyle namieszało swoim słuchaczom w głowach. No, zobaczymy, co dalej z tego będzie.

I kiedy juz wiemy jak będzie głosował mędrzec, wiemy też że musimy zagłosować odwrotnie.

PS. Czy ktoś wie co porabia M. Wachowski?

http://wyborcza.pl/Polityka/1,103835,8024690…

błotosmętek • salon24.pl
wyślij znajomemu

Reklama

Możliwość komentowania Mędrzec z Gdańska nam radzi… została wyłączona

%d blogerów lubi to: