Reżim Tuska i Komorowskiego w drodze do PRL-u

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 grudnia 2010

Jak ogłosiła wczoraj kancelaria prezydenta, Bronisław Komorowski podpisał przygotowaną przez gabinet Donalda Tuska ustawę o finansach publicznych, która od stycznia znacznie utrudni łączenie pracy z emeryturą. Wbrew wielokrotnym deklaracjom Tuska o konieczności aktywizacji zawodowej ludzi starszych rząd postanowił pozbyć się z firm i urzędów emerytów, łamiąc nie tylko Konstytucję RP, ale nawet prawo unijne !

Po zaledwie pół roku, gdy Komorowski objął funkcję prezydenta po ś.p. Lechu Kaczyńskim okazało się, po co właściwie Tuskowi był potrzebny Komorowski: Po to, by zepchnąć Polskę w koleiny PRL-u, gdzie represjom poddawani byli najpierw wrogowie ludu, potem kułacy, bikiniarze i warchoły – a na końcu już wszyscy – poza rządzącą władzą. Komorowski, niczym peerelowski Gucwa podpisze Donkowi przecież wszystko. Ś.p. Lech Kaczyński, jako wróg „postępu” a la PZPR – wetował pomysły Tuska na PRL-bis, przez co zapewne musiał odejść…

Bezpieczniej dla Polski i Polaków byłoby, gdyby Tusk nie robił nic poza grą w piłkę nożną, a Komorowski pilnował tylko pałacowych żyrandoli. Jednak po trzech latach oszustw i nachalnych kłamstw, gdy Zielona Wyspa może zamienić się na naszych oczach w „Kubę wyspę, jak wulkan gorącą” – Tusk z Komorowskim (przy pomocy doradcy-aferała Bieleckiego i buchaltera Vincenta), postanowili tak zreformować Polskę, by ukryć wszystkie swoje kłamstwa przed i po- wyborcze . Najpierw okradli przyszłych emerytów, przez „reformę” OFE a teraz wzięli się za dyskryminację emerytów obecnych. Nie ma co wspominać o oszustwie „autostradowym”, skoro w wielu miastach wiszą jeszcze banery z odmłodzonym o 20 lat Donaldem, który zapewnia:„Nie robimy polityki. Budujemy autostrady”. Już dawno temu pisałem, że odmłodzony Donek może nam zbudować te mostki i autostrady z klocków lego najwyżej.

A przecież zakaz dyskryminacji ze względu na wiek w polskim prawie wynika wprost z art.32 ust.1 Konstytucji RP. Konstytucja zakazuje dyskryminacji w życiu społecznym, politycznym i gospodarczym „z jakiejkolwiek przyczyny”. W doktrynie prawa konstytucyjnego zwrot „z jakiejkolwiek przyczyny” oznacza także zakaz dyskryminacji ze względu na wiek. Zakaz dyskryminacji ze względu na wiek zyskał na znaczeniu po wprowadzeniu odpowiednich przepisów do Kodeksu pracy na skutek wprowadzenia do polskiego przepisu prawnego przepisów dyrektywy 2007/78/WE, która ustanowiła ogólne warunki równego traktowania w zakresie zatrudnienia i pracy.

Mało tego : w uchwale z 21 stycznia 2009 r., skład siedmiu sędziów w Izbie Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego stwierdził, że osiągnięcie wieku emerytalnego i nabycie prawa do emerytury nie może stanowić wyłącznej przyczyny wypowiedzenia umowy o pracę przez pracodawcę (art. 45 § 1 k.p.). Sąd Najwyższy odpowiedział tak na pytanie prawne Rzecznika Praw Obywatelskich z października 2008 r.

Podpisana właśnie przez Gucwę III RP ustawa o finansach publicznych nie jest przecież przypadkiem, owym kolejnym „bronkiem” puszczonym w powietrze przez Donka i Bronka. Przecież kancelarie premiera i prezydenta zatrudniają dziesiątki prawników a nawet konstytucjonalistów, którzy powinni się podać do dymisji za przepuszczenie ustawy naruszającej Konstytucję i prawo unijne. Jest to moim zdaniem świadomy ruch w stronę PRL-u, gdzie najpierw w tyłek dostaną najsłabsi, niezdolni do masowych protestów. Metodą „salami” duet Tusk – Komorowski dojdzie i do zaczadzonych „postępem” wyborców PO – jeśli pozwoli się temu duetowi nadal oszukiwać i okradać Polaków.

Przecież już od stycznia 2011 r. ten duet okradnie wszystkich portfele w myśl kolejnego kłamstwa „by wszystkim żyło się lepiej”. Jeśli ten test Polacy przejdą pomyślnie, potulnie zginając karki przed oszustami – oni posuną się jeszcze dalej i dalej. Skoro zadeklarowany liberał – prezes Business Centre Club Marek Goliszewski przewiduje, że Polsce grozi bunt społeczny jak w Grecji, to doprawdy trzeba być ślepcem, by nie zauważyć skali destrukcji do jakiej już doprowadzili tzw. liberałowie pod wodzą Tuska i Komorowskiego.

Ale jest w tym pewna reguła: w przypadku odkrycia oszustwa, oszust może posunąć się nawet do zbrodni.
To zapewne wyjaśnia nagłe odkurzenie peerelowskiego zbrodniarza, który zaczął doradzać Komorowskiemu.
Czy aby tylko w sprawie zasad miłości do władców Rosji ?

Kapitan Nemo • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Reżim Tuska i Komorowskiego w drodze do PRL-u została wyłączona

%d blogerów lubi to: