AKCJA WYBORCZA POSPOLITE RUSZENIE

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 20 lutego 2011

Na wezwanie „pospolite ruszenie” stawiali się zbrojnie w potrzebie obywatele Rzeczypospolitej.

Dzisiaj zachodzi potrzeba nawiązania do tych i podobnych znanych z historii budujących przykładów obywatelskiej postawy, i wezwanie wszystkich obywateli do jedynie tylko stawienia się i zagłosowania w najbliższych wyborach parlamentarnych. A szczególnie tych, którzy ten obywatelski obowiązek nie spełniają.

Już większość społeczeństwa milczącą obojętnością przyjmuje apele i pomija wybory, nie wierząc w sens oddawania głosu, czując się skrępowane i zdominowane utrwalonymi już (w tych zaledwie kilkunastu latach III Rzeczypospolitej) układami politycznymi. Zaznaczył się wyraźny i konfliktowy podział społeczeństwa na tych zadowolonych, którym służą obecne układy polityczne i wspierają je, i tych wyalienowanych, którzy odmową udziału w wyborach wyrażają swój sprzeciw, swoją niewiarę, słabość i bezsilność (z tajoną wściekłością).

Jest więc źle, widać że gaśnie wzbudzona przed 20 laty euforia, wiara i nadzieja, a postępuje erozja społecznej więzi
i ubywa woli do zgodnego społecznego współdziałania w ważnych narodowych sprawach. Naprawę tego zła da się przeprowadzić tylko realizując wspólnie ścisły program, np. wyborczy, przy szerokim udziale społeczeństwa.
Stąd to wezwanie.

Krzysztof M • niepoprawni.pl

Możliwość komentowania AKCJA WYBORCZA POSPOLITE RUSZENIE została wyłączona

%d blogerów lubi to: