Walczmy o swoje prawa

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 16 marca 2011

Często mówi się że : „coś wisi w powietrzu”. Tak chyba jest i tym razem. Dwie wiadomości. Jedna o tym jak okrągłostołowe bractwo, połaczone siły PO, PiS, PSL i SLD usiłują razem z brukselskim NWO zakneblować zwykłych ludzi i ocenzurować internet. Jakby chciały zgodnie potwierdzić że raz zdobytej władzy nie oddadzą nigdy, a ich kłótnie w rodzinie to nie nasza sprawa.

Druga wiadomość dotycząca wyroku Sądu Konstytucyjnego, który choć raz na coś sie przydał. Smutne jest tylko to, że oczywista oczywistość musiała byc potwierdzana aż tak wysoko. Domniemanie niewinności stosowano tysiące lat wcześniej. To że nie u nas świadczy tylko o tym jak głębo w praworządność wżarła się czerwona rdza. To że tkwi ona w świadomości sędziów z PRL-u to normalka. Ale to że wlano ją w umysły także młodych prawników świadczy tylko o tym jak głębokich zmian trzeba dokonać w polskiej rzeczywistości.

A teraz refleksja trzecia . Prawdy życiowe można znaleźć wszędzie.W Polsce jeszcze zwyczaj przekazywania swoich poglądów poprzez naklejenie etykietki na tylnym zderzaku samochodu albo na szybie niej jest popularne tak jak w innych krajach. I nie mówię tu o idiotycznych „stickerach” wychwalających latorośl w stylu : mój syn jest prymusem w przedszkolu X „.

Szczególną okazje do „lektury” daje jazda w „korku”. Wczoraj zwróciłem uwage na jedna z naklejek na zderzaku samochodu który znajdował sie przede mną. Zawierał on treść mniej więcej taką:
„Jeśli nie będziesz używać swoich praw, to ci je odbiorą”

No i proszę powiedzieć, czy to proste stwierdzenie nie znajduje potwierdzenia w dwu pierwszych przypadkach? Prawda ta okazuję się ,jak widać, żywa niezależnie od szerokości i długości geograficznej. Pamiętac przy tym należy że nie wolno patrzeć obojętnie na to jak odzierają z przynaleznych praw innych, mówiąc : „o, to mnie nie dotyczy”. Okaże się wkrótce, że i owszem. Nie w tym konkrektym przypadku, ale w ogólności tak.

Dziś naruszają prawa sąsiada, ale jutro moga sie dobrać do Ciebie.

Nathanel • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Walczmy o swoje prawa została wyłączona

%d blogerów lubi to: