Zemsta Stefana

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 kwietnia 2011

Do kuriozalnej sytuacji doszło w sejmie podczas debaty nad odwołaniem min. Grada. Po wystąpieniu premiera
kilku posłów zgłosiło się do głosu w trybie sprostowania. Prowadzący obrady udzielił głosu wszystkim oprócz posła Suskiego z PiS. Wobec tego Suski nie chciał opuścić mównicy domagając się od marszałka uzasadnienia decyzji. Niesiołowski odpowiedział, że Tusk w swojej wypowiedzi nie cytował Suskiego.

Przez dłuższy czas trwała kuriozalna sytuacja: kolejni posłowie zabierali głos (sprostowania), Suski okupował mównicę, Niesiołowski nie udzielał mu głosu, a w międzyczasie trwała między nimi wymiana zdań.

Dowiedzieliśmy się więc, że wg Niesiołowskiego Suski (relacjonował stanowisko PiS) wogóle nie zabierał głosu
w debacie, a wg Suskiego premier wymienił jego nazwisko 3 razy. W międzyczasie padały zdania, że marszałek łamie regulamin i nie nadąża, a poseł Suski przypomina G.Janowskiego, który okupował mównicę nie korzystając
z łazienki. Marszałek Niesiołowski nie poddawał pod głosowanie zgłaszanych wniosków o przerwę, lub odrzucał je.

W końcu poseł PiS ustąpił. Wyjaśniając swoje zachowanie w TVN marszałek stwierdził, że nie udzielił głosu Suskiemu, ponieważ ten źle się zachowywał, a poza tym podejrzewał, że nie będzie sprostowania lecz dyskusja.

Wiemy, że PiS dyszy nienawiścią, sieje nienawiść, dzieli Polaków ponieważ chce obalić system.

Jaki system?

Ano właśnie. Dzisiejsze zachowane Niesiołowskiego nie jest wybrykiem, lecz raczej regułą. Jeśli jest to system,
w którym o udzieleniu posłowi głosu decydować ma widzimisię i uprzedzenia marszałka, to nie tak bardzo odbiega on od systemu, z którym w latach 80-ych walczyła Solidarność. Kuriozalne wyroki w sprawach kolejnych UBeków tylko tę tezę potwierdzają.

foros • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Zemsta Stefana została wyłączona

%d blogerów lubi to: