Rozmowy pod namiotem Solidarnych 2010 – Piotr Lisiewicz „Lenin”

Posted in ■ aktualności, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 9 czerwca 2011

Pod namiot Solidarnych 2010 zawitał Piotr Lisiewicz, dziennikarz Gazety Polskiej, laureat wyróżnienia przyznanego przez kapitułę nagrody „Złotej Ryby”, felietonista, satyryk, kibic, sądownie „uznany” za Lenina. Tym razem spotkanie miało elementy zarówno poważne jak i humorystyczne.

Jeśli chodzi o elementy humorystyczne – Piotr Lisiewicz opowiedział o przebiegu happeningów realizowanych przez Naszość – o tym jak Palikot został wykurzony z Poznania, czy też jak już po ośmiu rozprawach udało się sądowi stwierdzić, że zaiste nie może zostać pomylony z Leninem. Poniżej te fragmenty:

W czasie spotkania mowa była o postulatach Solidarnych 2010, o tym co dzieje się w Polsce, o zatrzymaniu Filipa Rdesińskiego. Wiele uwagi poświęcono działaniom rządu skierowanym przeciwko kibicom – szczególnie wstrząsająca była pacyfikacja kibiców Avi Świdnik (artykuł w Gazecie Polskiej), gdy z bliskiej odległości strzelano z broni gładkolufowej gumowymi kulami ludziom prosto w twarz. Lisiewicz zwrócił uwagę na to, że w ostatnim czasie dzięki działaniom stowarzyszeń kibiców i ich współpracy z właścicielami klubów przestępczość związana z imprezami masowymi spadła w Polsce według oficjalnych danych o 60%. Czy walka ze zorganizowanym ruchem kibicowskim jest elementem „putinizacji” Polski?

Była też mowa o postawie właścicieli klubów, która jest zróżnicowana – z jednej strony kluby nie są zainteresowane walką z kibicami – współpraca z kibicami skutkuje wzrostem bezpieczeństwa, a barwne oprawy imprez sportowych przyciągają ludzi. Jednak nowelizacja ustawy o imprezach masowych przewiduje wprowadzenie sprzedaży piwa na stadionach (czemu stowarzyszenia kibiców są przeciwne, podobno browary czekają tylko by wejść na ten rynek) jak też wprowadza ponownie możliwość reklamowania hazardu. Wydaje się, że jest to propozycja nie do odrzucenia skierowana do właścicieli klubów – zarabiajcie na piwie, zarabiajcie na reklamie hazardu, a nie układajcie się z kibicami.

Lisiewicz mówił o obywatelskiej inicjatywie ustawodawczej organizowanej przez Fundację Republikańską i Ogólnopolski Związek Stowarzyszeń Kibiców. Cytat ze strony http://kibicezabezpieczenstwem.pl/ „Celem akcji jest skuteczne przeprowadzenie projektu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej i wprowadzenie do polskiego systemu prawnego rozwiązań, na które czekają setki tysięcy polskich kibiców i obywateli.”

Pełny zapis video:

Bernard • blogpress.pl

Reklama

Możliwość komentowania Rozmowy pod namiotem Solidarnych 2010 – Piotr Lisiewicz „Lenin” została wyłączona

%d blogerów lubi to: