PiS z poparciem Ruchu im. L. Kaczyńskiego

Posted in ■ aktualności, ■ oświadczenia by Maciejewski Kazimierz on 3 lipca 2011

Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego będzie wspierał PiS w czasie kampanii wyborczej
– poinformował w Gdańsku koordynator działań Ruchu Maciej Łopiński.

Taką deklarację b. szef gabinetu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Maciej Łopiński złożył podczas konferencji prasowej w Gdańsku, w której udział wzięła grupa parlamentarzystów PiS. Posłowie i senatorowie spotykają się w niedzielę i w poniedziałek z mieszkańcami woj. pomorskiego w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o Polsce”.

Łopiński poinformował, że lider PiS Jarosław Kaczyński złożył „coś w rodzaju oferty” wsparcia list tego ugrupowania. Według Łopińskiego „jest jeszcze przedwcześnie aby o tym mówić, bo te listy nie są jeszcze gotowe, nie są zaakceptowane”. „Mamy jeszcze trochę czasu na to, żeby się wspólnie zastanowić nad tym, jak najlepiej z punktu widzenia interesów naszego kraju, Ruch mógłby wesprzeć PiS” – dodał. Poinformował dziennikarzy, że sam nie wyklucza kandydowania. Dodał jednak, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

Uczestniczący w konferencji poseł PiS Kazimierz Michał Ujazdowski zwrócił uwagę, że PiS jako pierwsze ugrupowanie w Polsce przedstawiło swój program wyborczy i idzie do wyborów po zwycięstwo po to, by wziąć odpowiedzialność za realne kwestie, które dotyczą polityki państwa.

Jego zdaniem rządząca Platforma Obywatelska „przypomina drużynę piłkarską, która przez 90 minut symuluje grę podczas gdy Polsce potrzebny jest naprawdę futbol, ciężka praca od pierwszej minuty do końca meczu”. „PiS jest formacją, która przedstawia taki program” – oświadczył.

„Potrzebna nam jest podmiotowa pozycja w Europie a nie uchylanie wszystkich problemów poprzez kapitulację; potrzebna jest nam realna obrona polskiego bezpieczeństwa i polskich interesów; potrzebne jest nam wsparcie dla polskiej małej i średniej przedsiębiorczości; raczej obniżanie niż zawyżanie podatków” – podkreślił Ujazdowski.

„Potrzebna jest polityka wspierania badań naukowych i najlepiej wykształconych absolwentów, ochrona dobrze prosperujących firm publicznych, które są wystawiane na bezmyślną prywatyzację, a jedna z tych najbardziej dzikich operacji dotyczy Lotosu” – mówił poseł. Jak dodał, „wybór między PiS a PO to jest wybór między drużyną, która udaje grę, nie rozumie państwa, nie rozumie współczesnych wymogów rywalizacji w Europie a PiS, które idzie z konkretnym programem, który oznacza przyjęcie realnej odpowiedzialności za interesy obywateli, za siłę i dobro państwa”.

Zapowiedział, że program PiS w najbliższych tygodniach będzie konfrontowany z obywatelami w dużych miastach i małych społecznościach”. Zapowiedział, że potkania przedwyborcze będą się odbywać do końca lipca.

Obecna na konferencji b. szefowa MSZ Anna Fotyga wyjaśniła, że intencją spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o Polsce” w najmniejszych nawet gminach jest pomoc Polakom w zrozumieniu wyzwań czasu, w którym żyjemy.

„Żeby pozwoliły zrozumieć, dlaczego potrzebny jest rząd, władza ofensywna, że polskie interesy muszą zostać wywalczone, bo tak robią wszystkie państwa na świecie, bo żyjemy w okresie zmian wektorów w polityce międzynarodowej i znaczącego przewartościowania sytuacji” – podkreśliła Fotyga. Zwróciła uwagę, że „przy biernym rządzie możemy bardzo wiele stracić”.

Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego powołano 10 kwietnia 2011 r. w Warszawie w 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Na początku maja powołano koordynatorów regionalnych oraz komisje, których zadaniem będzie przygotowanie jesiennego kongresu Ruchu.

pap, niezalezna.pl

Możliwość komentowania PiS z poparciem Ruchu im. L. Kaczyńskiego została wyłączona

%d blogerów lubi to: