TELEWIZORY ZABIERAJĄ NAM UMYSŁY

Posted in ■ aktualności, ■ relacje by Maciejewski Kazimierz on 11 lipca 2011

XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Homilia arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego:
„Każda wypowiedź publiczna ma wymiar polityczny. Jeśli zaś system albo grupa ludzi chce uniemożliwić innym swobodne wypowiadanie tego co uznają za ważne dla swojego życia i pożyteczne dla życia publicznego to taką postawę nazywamy totalitaryzmem”.

I jeszcze to:
„Wszystko co robimy, albo czego nie robimy, ma wymiar polityczny”.

I to, w kontekście prób zakneblowania radia:
„Jak może służyć pluralizmowi niszczenie tego, co jest jego przejawem?”

I to także:
„Istnieją tacy, którzy kwestionują budowanie porządku społecznego w oparciu o wartości chrześcijańskie, czyli w oparciu o Słowo Boże. Im chcemy powiedzieć, że jeśli chcą kłaść jakikolwiek inny fundament, to czynią to mocą ich własnej tyko oceny, co jest dobre, a co złe, i że jest to ich prywatny pogląd, który zresztą możemy uszanować, o ile nie dotyczy nas. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli to ludzie decydują o tym co jest dobre i złe, a człowiek ma ustanawiać normy moralne, to człowiek również może je zmieniać. Nie ma wówczas żadnego stałego układu odniesienia, obiektywnej normy. Wszystko jest względne i najczęściej bywa poddane woli silniejszego. Historia wystarczająco dobitnie uczy, że łatwo zmienić zasady, uzależniając je od partykularnych interesów.
My chrześcijanie rozumiemy, że istnieje zespół wartości i norm nie podlegających ocenie ani stanowieniu przez żadnego człowieka. Wśród nich znajdują się takie: nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, czcij ojca i matkę.
Czy z tego powodu Radio Maryja jest złe, wsteczne, nienowoczesne, że odwołuje się do tych norm?”


widnokregi.blog.pl

Możliwość komentowania TELEWIZORY ZABIERAJĄ NAM UMYSŁY została wyłączona

%d blogerów lubi to: