XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Posted in ■ aktualności, ■ listy by Maciejewski Kazimierz on 11 lipca 2011

Telegram do Ojca Świętego Benedykta XVI


Wasza Świątobliwość,

Najukochańszy Ojcze Święty,
Rodzina Radia Maryja reprezentowana przez kilkaset tysięcy słuchaczy naszej rozgłośni, przybyła do Pani Jasnogórskiej. Jest to już nasze 19. pospolite ruszenie na Jasną Górę Zwycięstwa. Naszym tegorocznym pielgrzymowaniem i modlitwą wyrażamy wdzięczność za dar beatyfikacji Jana Pawła II. Przyjmujemy ten dar również jako zobowiązanie do jeszcze pełniejszego, twórczego odczytywania dziedzictwa zawartego w słowach, w stylu życia i służby Jana Pawła II. To są nasze drogowskazy, które pomagają w stawianiu czoła nowym wyzwaniom w czasach, jakie obecnie przeżywamy.

Najukochańszy Ojcze Święty,
W trudnym dla Polaków roku 1987 Jan Paweł II podczas pielgrzymki do Ojczyzny, w Gdańsku przemawiając do ludzi pracy sam potwierdził nasze odczucia, że mówi o nas, ale również, że mówi za nas. Dzisiaj, w żarliwej modlitwie przed Patronką naszej rozgłośni dziękujemy Panu Bogu za to, że współcześnie obdarza nas również Kapłanami, którzy nie tylko mówią do nas i o nas, ale bywa, że muszą mówić również za nas służąc prawdzie i niejednokrotnie doświadczając cierpień z tego powodu. Nasza – tak liczna – obecność u stóp Pani Jasnogórskiej jest również modlitewnym wsparciem takich Kapłanów służących Panu Bogu, Kościołowi i Polsce.

Najukochańszy Ojcze Święty,
Z Jasnej Góry przekazujemy słowa wdzięczności za nauczanie Waszej Świątobliwości. Systematycznie otrzymujemy je dzięki Radiu Maryja. W naszej wdzięcznej pamięci zachowujemy również wypowiedzi Waszej Świątobliwości stale wygłaszane do nas po polsku.

Zapewniamy o codziennej modlitwie we wszystkich intencjach Waszej Świątobliwości, zanoszonej we wspólnocie gromadzących się przy odbiornikach Radia Maryja w Polsce i na wszystkich kontynentach.
Z synowskim oddaniem, w imieniu rzeszy pielgrzymów przybyłych na Jasną Górę – poprosimy, aby ten list zechcieli podpisać księża biskupi, Ojciec Prowincjał i Ojciec Dyrektor.

Jasna Góra dnia 10 lipca 2011

prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki • NASZ DZIENNIK

Reklama

Możliwość komentowania XIX Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę została wyłączona

%d blogerów lubi to: