Jest taki kraj…

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 23 lipca 2011

Jest taki kraj, w którym po katastrofie samolotu i śmierci Prezydenta, całej generalicji i wielu wysokich urzędników państwa nikt nie ponosi odpowiedzialności. Nikomu nawet do głowy nie przychodzi podać sie do dymisji.

Jest taki kraj, w którym można bezkarnie zabić byłego komendanta głównego policji.

Jest taki kraj, w którym można zabić urzędującego ministra sportu.

Jest taki kraj, w którym autorytetem moralnym jest pisarka, która w czarnych latach komunizmu pisała do władz partii listy z poparciem o wysoki wymiar kary dla biskupa Kaczmarka.

Jest taki kraj, w którym istnieją poważne przesłanki, że największa rządząca partia oraz jedna z największych prywatnych telewizji były założone przez służby specjalne, a niewielu to obchodzi.

Jest taki kraj, w którym w tajemniczych okolicznościach giną, ludzie mający wiedzę o aferach ludzi władzy i służb specjalnych… ale jakos niewielu to obchodzi.

Jest taki kraj, którego Prezydent kłamie przed prokuratorem i… nic go za to nie spotyka, media nie reagują, urzęduje sobie w najlepsze.

Jest taki kraj, w którym dziennikarze ujawniający afery polityków i służb specjalnych, są karani przez sąd drakońskimi wyrokami, albo zaszczuwani, ale brać dziennikarska ma to gdzieś…

Jest taki kraj, w którym sąd orzeka, że konkretny człowiek nie był tajnym wspólpracownikiem poprzedniego reżimu, pomimo własnoręcznych pokwitowań odbioru pieniędzy i przyznania się do winy…

Jest taki kraj, w którym słowa lustracja i dekomunizacja wywołują dziką furię wśród większości klasy rządzącej, oskarającej zwolenników tychże procedur o zoologiczny antykomunizm, oszołomstwo i temu podobne epitety.

Jest taki kraj, w którym ta litania jest bardzo długa, ale autorowi nie chce się już dalej wymieniać tych absurdów…

Jest taki kraj…

Drogi Czytelniku, jeśli masz ochotę to możesz dopisać kolejne części tej wyliczanki.

Tylko czy nie jest to kuriozum, że kraj ten można nazwać, za posłem który uniknął odpowiedzialności
za robienie dobrze prywatnym przedsiębiorcom, dzikim?

mesko • salon24.pl

Możliwość komentowania Jest taki kraj… została wyłączona

%d blogerów lubi to: