Głosujmy na PO, jakoś to będzie ?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 26 lipca 2011

Jakoś to będzie ? Znowu jakoś to będzie ? Bo jakoś to już było, za komuny.

Rezultat jest taki,że mamy w spadku po komunie masy filistrów i masy buractwa a z tego wziął się nam polityczny sojusz filistra z buractwem wspierający Platformę i blokujący możliwość zmian i naprawy Rzeczpospolitej,
a właściwie wydobycia się z pod władzy postpeerelu.

Procesy destrukcji są początkowo lekkie,łatwe i przyjemne bo nie wymagają dopływu czy wydatku energii i wysiłku organizacyjnego. Natomiast tworzenie, organizowanie wymaga dopływu i ukierunkowania energii na odpowiednio dobrane cele. Destrukcja przebiega szybko, samorzutnie, wystarczy odciąć dopływ energii a resztę załatwi entropia. Tworzenie wymaga czasu i wysiłku – blood, sweat and tears. Cwaniacy – free riders – nie chcą tego uznać i próbują pasożytować na wysiłku innych, a to jest najkrótsza droga do katastrofy.

Z buractwem jest jak z psem Pawłowa. Wystarczy nacisnąć przycisk i mamy reakcję. Buractwo wyposażone jest jedynie w taki prosty maechanizm – pozbawione jest w zasadzie mechanizmu aksjologicznego i działa jedynie w oparciu o uproszczony, wzrokowy mechanizm protoestetyczny bazujący na opozycji cool: obciach.

Z roszyfrowaniem tak prostego mechanizmu sterującego buractwem filister nie ma najmniejszych problemów.
I to działa w sposób niezawodny jak ta pułapka na małpy o której już kilkakrotnie pisałem, ze 100% pewnością, bo buractwo nie ma mechanizmu autorefleksji i empatii, nie posiada też oprzyrządowania aksjologicznego do formułowania rozróżnień.Wystarczy popatrzeć na mój ulubiony przykład – Dominika Trudno-powiedzieć Tarasa.

Proszę przyjrzeć się parze filister:burak w postaciach Palikota i Tarasa. Filister nie jest na tyle głupi, by obstawiać innego filistra,poradzi więc sobie bez Palikota natomiast burak jest na niego skazany.

zetjot • niepoprawni.pl

Możliwość komentowania Głosujmy na PO, jakoś to będzie ? została wyłączona

%d blogerów lubi to: