Rząd ukrywał zapis skrzynki ATM

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 26 lipca 2011

– Zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy jest w posiadaniu maila, który 7 maja 2010 r. w imieniu całej załogi ATM PP Sp. z o.o. rozesłał do wybranych odbiorców prezes firmy Tomasz Tuchołek. Stwierdza w nim, że zapis polskiego rejestratora ATM-QAR został z powodzeniem odczytany. Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał nagranie przed rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, ich pełnomocnikami prawnymi i polskim społeczeństwem – mówi w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Antoni Macierewicz.

Dziś odbywa się konferencja wojskowych śledczych na temat opinii dotyczącej rejestratora Tu-154M, który zawiera m.in. informacje o parametrach lotu i działaniu urządzeń samolotu. Chodzi o tzw. trzecią czarną skrzynkę produkcji polskiej firmy ATM.

Jak jednak ujawnił w rozmowie z „Gazetą Polską” Antoni Macierewicz, rząd Tuska dysponował odczytami tego rejestratora już ponad rok temu.

Zespół parlamentarny badający przyczyny katastrofy jest w posiadaniu maila, który 7 maja 2010 r. w imieniu całej załogi ATM PP Sp. z o.o. rozesłał do wybranych odbiorców prezes firmy Tomasz Tuchołek. Stwierdza w nim, że zapis polskiego rejestratora ATM-QAR został z powodzeniem odczytany. Przez rok i dwa miesiące rząd Tuska ukrywał nagranie przed rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej, ich pełnomocnikami prawnymi i polskim społeczeństwem. Rząd nie chciał dopuścić, by niezależni eksperci mogli zbadać materiał dowodowy, zanim rząd uzgodni wszystko ze stroną rosyjską – powiedział „GP” Macierewicz.

Przewodniczący sejmowego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej dodał: Pojawia się pytanie: co z tym zapisem przez ponad rok się działo. Czy synchronizowano je z rosyjskimi zapisami czarnych skrzynek? Na to pytanie powinien odpowiedzieć minister Miller. Nie spodziewam się jednak usłyszeć takiej odpowiedzi. Minister Miller przywiózł do Polski w czerwcu 2010 r. sfałszowane zapisy czarnej skrzynki, lecz własnym podpisem poświadczył ich wiarygodność. Zapewne więc zrobiłby to samo z zapisem skrzynki ATM.

GAZETA POLSKA, niezalezna.pl
Całość rozmowy z Antonim Macierewiczem w najbliższym numerze „Gazety Polskiej”.

Możliwość komentowania Rząd ukrywał zapis skrzynki ATM została wyłączona

%d blogerów lubi to: