Skandal w Londynie!

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 lipca 2011

Sikorski twierdzi, że mamy w Polsce wielu Breivików!

Skandaliczna wypowiedź ministra Sikorskiego w Londynie. Nie wystarcza mu „dożynanie watahy” w Polsce.
Za granicą porównuje Polaków do psychopaty z Norwegii, Andersa Behringa Breivika.

Podczas swojej wizyty w  Anglii minister Sikorski, korzystając z konta na Twitterze, oznajmił radośnie

Polska prez(yd)encja na wyjeździe w Londynie. Polish ties that bind, in London.

Jednak prawdziwy popis minister Sikorski dał na spotkaniu z szefem brytyjskiego MSZ Williamem Hague’em w ramach regularnych konsultacji polsko-brytyjskich. W imię walki politycznej zaczął snuć skandaliczną opowieść
o polskich „Breivikach”.

W Polsce też mamy środowiska, które uważają, że demokratycznie wybrany prezydent czy rząd to zdrajcy, którzy naprawdę nie reprezentują Polski i Polaków. To są bardzo niebezpieczne emocje i ich podsycanie może prowadzić do takich nieobliczalnych skutków – przestrzegł na spotkaniu z dziennikarzami.Sikorski zauważył, że z takimi poglądami stara się walczyć we własnym zakresie. Przypomniał swoje zawiadomienie o przestępstwie, które złożył w prokuraturze, dotyczące niektórych portali.

Mowa nienawiści w internecie, pisanie karygodnych bzdur, takich jak „Żydzi do gazu” czy innych tego typu treści nawołujących do przemocy w internecie, uzmysławiają na przykładzie norweskim, jak blisko może być od słów do czynów. Internet to kloaka, w której różni frustraci wylewają swoją żółć. Zniesławiania, nawoływania do nienawiści, do przemocy nie są objęte immunitetem prawnym. (…) Prawo obowiązuje w internecie tak samo jak gdzie indziej – dodał.

Według niego winni wpisów nadużywających wolności słowa muszą brać odpowiedzialność za to, co piszą, tak samo, jak właściciele mediów, którzy rozprowadzają ich wpisy. Sikorski uważa, że internet wymaga regulacji tak samo jak inne media. Zamach w Norwegii skomplikował – jego zdaniem – wstępne rządowe prace nad projektem ustawy o usługach internetowych, ponieważ na nieprzejrzyste uregulowania prawne nałożył się dodatkowy element bezpieczeństwa publicznego. Minister liczy, że sprawa, którą wytoczył portalom, umożliwi sądowi rozstrzygnięcie, która ustawa reguluje działalność forów internetowych: czy jest to ustawa o usługach internetowych (hostingu internetowym), czy też prawo prasowe. Sikorski zapewnił, że w sprawie piątkowych ataków w Norwegii polskie służby od pierwszych chwil współpracują ze służbami innych państw.

W sprawie zamachowca w Norwegii są niestety wątki polskie, zarówno ideologiczne – terrorysta z aprobatą wyrażał się o niektórych partiach politycznych w Polsce – jak też niestety również wątki logistyczne. (…) Atak pokazuje, jak bardzo potrzebna jest paneuropejska współpraca wymiany danych
o podejrzanych transakcjach – powiedział Sikorski.

W każdym normalnym demokratycznym kraju szef dyplomacji, który za granicą obraża własne państwo,
a także wykorzystuje stanowisko do walki z opozycją, zostałby natychmiast zdymisjonowany.

Polska demokracja, nie jest jak widać normalna, skoro zezwala na tak skandaliczne wypowiedzi własnych urzędników. Do jakich metod sięgnie jeszcze minister Sikorski w swej obsesyjnej wręcz walce z PiS?

Może nadeszła pora, aby zakończyć przygodę z polityką Radosława Sikorskiego i jego „dożynanie watah”
– jeden z najbardziej wyrazistych przykładów agresji w polskiej polityce.

pap, wsieci.rp.pl

Możliwość komentowania Skandal w Londynie! została wyłączona

%d blogerów lubi to: