Jest paragraf na Donalda Tuska !

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 31 lipca 2011

Na kary pozbawienia wolności od jednego do dwóch lat, w zawieszeniu, sąd rejonowy w Łodzi skazał pięciu oskarżonych w sprawie śmierci 21-letniego pracownika w fabryce lodówek Indesit Company Polska w Łodzi. Bartosz B. i Wiktor Sz. zostali skazani na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Wobec ówczesnego dyrektora łódzkiej fabryki Antonio S., dyrektora ds. produkcji Krzysztofa W. oraz kierownika zmiany Sławomira J. sąd orzekł kary jednego roku pozbawienia wolności i zawiesił ich wykonanie na trzy lata. W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że Antonio S., Krzysztof W. i Sławomir J. jako ,,osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i higienę pracy w zakładzie nie dopełnili swoich obowiązków, przez co narazili swoich pracowników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu”.

Na jakie kary więzienia powinni zostać skazani wszyscy ci, którzy zadecydowali o wysłaniu samolotu Tu-154 M do Smoleńska z 96-ma osobami na pokładzie, w tym wraz z prezydentem RP i jego małżonką – kierowanego przez załogę bez ważnych certyfikatów do kierowania tego samolotu ?

Przepis art. 155 kodeksu karnego jest jasny:  „Kto nieumyślnie powoduje śmierć człowieka,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”
 

Przestępstwo to może być popełnione przez działanie jak i przez zaniechanie. Możliwe jest także współdziałanie np.: ktoś zostawia nabity pistolet w widocznym miejscu, a więc ewidentnie narusza zasadę ostrożności. Przychodzi ktoś inny bawi się tym pistoletem pada strzał i zostaje zastrzelony człowiek. Jest oczywiste, że za wypuszczenie autobusu z kierowcą bez prawa jazdy, który spowodowałby wypadek ze skutkiem śmiertelnym – bezpośrednio odpowiedzialny byłby dyrektor firmy przewozowej…

Za wypadek samolotu TU-154 M odpowiada dyrektor firmy pt. POLSKA  Donald Tusk, którego bezpośredni podwładny Tomasz Arabski odpowiadał za wyloty VIP-ów samolotami, będącymi w dyspozycji 36 pułku. Ale oprócz dyrektora Tuska i min. Arabskiego, są też i inni współwinni nieumyślnej śmierci 96-ciu osób. Ktoś przecież podmienił załogę, która zamiast z prezydentem Lechem Kaczyńskim, dwa dni wcześniej wyleciała do Katynia wraz z…. dyrektorem Tuskiem, który wyjechał tam na wezwanie Putina. Zamiast załogi, posiadającej certyfikaty do prowadzenia TU-154M, ktoś zadecydował o wstawieniu do kokpitu aż ¾ załogi  bez ważnych certyfikatów ! Ta osoba, wraz z głównym oskarżonym za nieumyślne spowodowanie śmierci 96 osób powinna zasiąść na ławie oskarżonych!

A kto w firmie pt. POLSKA, kierowanej przez Donalda Tuska, zaniechał dostarczenia aktualnych map pogodowych załodze samolotu ? A kto zaniechał kontroli lotniska we Smoleńsku, gdzie miał wylądować polski samolot wojskowy, z prezydentem, jego małżonką, dowódcami wojsk i parlamentarzystami na pokładzie? Ta osoba powinna solidarnie z Tuskiem zasiąść na ławie oskarżonych przed sądem karnym ! A kto podpisał ostateczną zgodę na wylot samolotem 96-ciu osób, kierowanym przez osoby nieupoważnione ? Kto wreszcie nakłonił nieuprawnioną załogę do tego, by zasiadła za sterami i instrumentami TU-154 M?  Wiadomo, że ktoś musiał tym osobom wydać rozkaz i był to zapewne wojskowy wysokiej rangi ! Piloci sami nie zadecydowali o tym !

Ława oskarżonych za nieumyślne spowodowanie śmierci 96 osób, które zginęły pod Katyniem będzie długa. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownicy firmy POLSKA zgłosili już dzisiaj zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa karnego przez dyrektora tej bałaganiarskiej firmy, jak i inne osoby, które zadecydowały o wylocie TU-154M do Smoleńska. Oni wszyscy mają krew na rękach !

Kapitan Nemo • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Jest paragraf na Donalda Tuska ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: