Jak Kaczyński wygra to was wszystkich zje

Posted in ■ aktualności, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 13 września 2011

I znowu życie przebiło kabaret.

Obok „niezależnych dziennikarzy”, którzy zupełnie nie są w stanie dostrzec codziennych absurdów związanych
z działalnością ekipy Tuska, także „niezależni artyści” stali się podatni na „rządowe zamówienia” i płynące z tego kierunku profity. Współczesne kabarety szerokim łukiem obchodzą tematy polityczne, dokładając co najwyżej moherowym babciom. Gdzie im do protoplastów typu Kabaret pod Egidą, lub  Tey z Laskowikiem i Smoleniem, które swą całą działalność oparły na podtekstach politycznych, mimo że władza nie była taka „kochająca”, jak obecna, a i powodów do śmiechu i krytyki wcale mniej od obecnej nie dostarczała?

Z tego kabaretowego marazmu wyróżnia się nieco Kabaret Moralnego Niepokoju z cyklem poświęconym posiedzeniom rządu.

Odcinek o straszeniu PISem, gdy ten dojdzie do władzy wydawał się nieco przesadzony, ale śmieszny i oddający obecnie utrzymywany, zarazem przez rządzących, jak i ich medialnych pomagierów, trend.

Wydawał się do momentu, gdy na konwencji wyborczej PO PISem zaczął straszyć sam Tusk.
No i tu trzeba przyznać, że Górski, pomimo niewątpliwego talentu, ze swoim straszeniem to do kostek mu nie sięga.
Tusk przekonywał, że jeśli PiS wróci do władzy, to może „aresztować” rozpoczęte inwestycje i je zatrzymać.

Trzeba przyznać, że zdanie jest brawurowe pod każdym względem i działa na wyobraźnię. Już widzimy tych pisowskich siepaczy, jak wyciągają te zaspane tuskowe inwestycje o 6 rano spod ciepłych kołderek, czy ukrywające się po lasach nowoczesne szpitale. Jak rozciągają te skrzętnie  pozawijane jeszcze na bębnach, niczym kable, autostrady i drogi szybkiego ruchu.

„Wyobraźcie sobie co będzie –mówił dalej– jeśli poprzednicy wrócą do władzy i zechcą +aresztować+ wszystkie te przedsięwzięcia, sprawdzać krok po kroku”(o tu jest się widocznie czego bać).
„Zamkną ten kurek z pieniędzmi, bo nie będą chcieli ich wydawać
 (o zgroza, nie to co my, tu chyba nikt nie ma watpliwości), bo będą uważali, że wpierw trzeba znów wszystko wywrócić do góry nogami (znów, słowo klucz, przyznał, że raz już wywrócił wszytko do góry nogami).  Wszystko zamknąć, zamrozić, bo wtedy czują się najlepiej, najbezpieczniej, kiedy nic się nie dzieje”– mówił Tusk.

I kto teraz powie, że straszenie PISem przez KMN było przesadzone? To było, jak mały pikuś przy tym co pokazał obecny szef rządu i on jest od teraz mistrzem. Mistrzem straszenia i siania grozy.
I czy Kaczyński  z tym swoim ciągłym przedwyborczym ględzeniem o gospodarce i finansach nie jest po prostu nudny?  Wojny nam trzeba, szable w dłoń.

Górski z KMN, którego skecz zapewne był inspiracją do wystąpienia Donalda na konwencji, powinien zacząć bać się tej ostrej rządowej konkurencji, zwłaszcza że dodatkowo opuściła ich ostatnio Pakosa i pląsa w „tańcu z gwizdami” w rytm zadawany przez przyjaciół obecnego rządu
z  TVN.


internaut • salon24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Jak Kaczyński wygra to was wszystkich zje została wyłączona

%d blogerów lubi to: