Jest tylko jedna formacja prawicowa

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 23 listopada 2011

Jest jedna formacja prawicowa – powiedział w Nowym Sączu prezes PiS Jarosław Kaczyński. W ten sposób odpowiedział na pytanie o dwie formacje prawicowe, jakie funkcjonują po wyodrębnieniu się z PiS Solidarnej Polski.

„Prawicy nie można budować na ludziach niewiarygodnych, to jest formacja odwołująca się do tradycji, do wiary,
do patriotyzmu, do honoru, do tych wszystkich wartości, które kiedyś konstytuowały przynajmniej w sferze deklaratywnej (…) życie publiczne, a które przynajmniej dla nas, dla formacji prawicowych są bardzo ważne, podstawowe po dziś dzień. Kto te zasady łamie, raczej nie sytuuje się po prawej stronie, nawet jeżeli tak deklaruje”
– oświadczył Kaczyński na konferencji prasowej.

W tym samym czasie w Nowym Sączu swoją konferencję prasową mieli Zbigniew Ziobro i Jacek Kurski.

Kaczyński był przez dziennikarzy pytany o dwie formacje prawicowe, jakie powstały po wyodrębnieniu się Solidarnej Polski.

Prezes PiS powiedział, że kwestionuje twierdzenie o dwóch takich formacjach. „Jest jedna formacja prawicowa”
– podkreślił.

Ci, którzy rozbijają prawicę, są w rzeczywistości jej radykalnymi przeciwnikami – mówił prezes PiS.

Kaczyński był pytany przez dziennikarzy podczas konferencji prasowej w Nowym Sączu, czy obawia się, że lokalni działacze PiS mogą zasilić Solidarną Polskę. „Jestem przekonany, że Małopolska pozostanie bastionem PiS i że wysiłki tych, którzy pokazali swoją niewiarygodność, spełzną na niczym” – powiedział Kaczyński.

„Ci, którzy rozbijają prawicę, są w rzeczywistości jej radykalnymi przeciwnikami. Nikt nie oddał w ostatnich kilku latach takiej przysługi drugiej stronie jak ci, którzy dokonywali kolejnych rozłamów” – mówił szef PiS.

Kaczyński zaznaczył, że wobec tych, którzy opuścili PiS „stosowano miękkie metody przekonywania, perswazji”. „Otrzymywali wysokie stanowiska, bardzo ważne zadania. Nic nie pomagało. Dlatego tym, razem byliśmy od razu zdecydowani” – zaznaczył.

Kaczyński poinformował, że w okręgu nowosądeckim powołał na pełnomocnika senatora Stanisława Koguta. Dotychczasowym szefem okręgu był tu szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk. Szef PiS zapowiedział,
że wybory szefów okręgów odbędą się wkrótce „według tych reguł, które były dotychczas”.

„Być może z pewną korektą. Konsultacje, które były dotąd prowadzone, nie były tak prowadzone, że arbitralnie wybierano, kto ma być rekomendowany przez prezesa. Te konsultacje zostaną nieco bardziej sformalizowane”
– dodał.

Kaczyński zapowiedział, że w wyborach na szefa okręgu w Nowym Sączu będzie jeden kandydat.

Marek Nowicki • niezalezna.pl

Reklama

Możliwość komentowania Jest tylko jedna formacja prawicowa została wyłączona

%d blogerów lubi to: