R. Opara- krótki komentarz

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 26 grudnia 2011

Od czasu, kiedy powstał Nowy Ekran mam do tej inicjatywy stosunek przynajmniej sceptyczny. Pierwszym dzwonkiem alarmowym był wywiad „na otwarcie” z generałem Wileckim. Innym była sprawa funduszy.
Skąd ŁŁ w tak krótkim czasie wziął tyle kasy, by rozkręcić taki portal. Od początku bowiem NE był,
jak dla mnie, przedsięwzięciem realizowanym z dużym rozmachem.

Od kiedy przeczytałem teksty Ściosa „„Trzecia siła”-droga do nikąd” oraz „Nowy ekran- stare metody” to już nie był dzwonek, ale dzwon. Tak donisosły, jak ten dzwon Zygmunta na Wawelu. Po tamtych tekstach tylko naiwniacy mogli mieć jakiekolwiek wątpliwości, co do źródeł i inspiracji z jakich powstał NE.

Dlatego nigdy nie zagościłem na NE. Od czasu do czasu na S24 odbijały się echa działań tego portalu.
Najbardziej mi się chciało śmiać kiedy z ust (klawiatur) blogerów o antyprawicowych poglądach czytałem,
że NE to skrajnie prawicowy portal. Zdarzyło mi się też przeczytać tekst blogera który dziś przez administrację S24 został zablokowany. Tekst traktujący o R. Oparze. O jego niejasnej przeszłości.

Dziś redaktorzy Salonu 24 poinformowali o zablokowaniu blogera piszącego o R. Oparze, ponieważ takie żadanie przedstawił właściciel NE, w związku z wytoczeniem blogerowi sprawy sądowej. 

Cóż jak po czasie się okazuje Ścios jak zwykle miał rację, a stare metody esbecji są wiecznie żywe.

mesko • salon24.pl

z komentarzy:
Nowy Ekran to 5 kolumna wsród niezależnych mediów.
Od czasu do czasu odwiedzam ten portal, czasem coś przeczytam ciekawego i tyle. Dawno pogodziłem się z decyzją ŁŁ, który zamknął mi usta, ponieważ w wielu moich komentarzach nie byłem za słuszną sprawą, lecz pisałem to, co uważałem za słuszne i prawdziwe.
Gdy wchodzimy na ten portal widzimy z wierzchu to, co można zobaczyć wszędzie. Jedni piszą teksty inni komentują. Gdy się jednak bliżej przyjrzeć to zauważyć można ciekawą rzecz a mianowicie, przy pewnej grupie autorów blisko związanych z redakcją zawsze znajduje się ta sama nie liczna grupa komentujących tekst w myśl uzasadnienia przedstawianych spraw.
W czasie mojej aktywnej tam działalności wielu niepokornych zostało przez blogerów lub naczelnego zbanowani. Myślę, że bardzo ciekawie zaprezentowałaby się liczba takich osób, gdyby ktoś zadał sobie trud ich policzenia.
Dla mnie ten portal jest całkowicie nierzetelny i niewiarygodny. Szermują tam retoryką bogoojczyźnianą oraz smoleńską w celu uwiarygodnienia się w środowisku ultraprawicowym a z drugiej strony atakowany jest PiS i J. Kaczyński w najbardziej prymitywny sposób. Ale to jest zaledwie przygrywka do tego, co może się tam wydarzyć w sytuacji najbliższego możliwego nadejścia przesilenia politycznego. Taka próbkę tego mogliśmy poznać w okresie przedwyborczym, kiedy to NE wystąpił z inicjatywą trzeciej siły skierowaną stricte przeciw PiS.

BERECIK0208 | 25.12.2011 22:02 link


przeczytaj:

O prawicowej gupocie

Reklama

Możliwość komentowania R. Opara- krótki komentarz została wyłączona

%d blogerów lubi to: