Zemsta narodowców ?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 30 grudnia 2011

Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, prawicowe środowiska chcą zatrzymać 1-majowy pochód lewicy.
– To rewanż za blokadę 11 listopada – przyznają. Komunizm nie przejdzie ?

Antykomuniści, narodowcy i sympatycy prawicy szykują się do blokady marszu lewicy 1 maja – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. W ten sposób chcą się odpłacić antyfaszystom, którzy próbowali zatrzymać Marsz Niepodległości. Nieoficjalnie deklarują, że to będzie rewanż za 11 listopada.

Podczas Święta Niepodległości lewaccy aktywiści zorganizowali w Warszawie wiec Kolorowa Niepodległa i próbowali zablokować organizowany przez środowiska konserwatywne i narodowe Marsz Niepodległości.

Lewicowy pochód chce zorganizować w maju partia Janusza Palikota, który sam wziął udział w Kolorowej Niepodległej. – Chcemy przeprowadzić pochód pierwszomajowy, największy marsz, jakiego od dawna nie widziała Warszawa – zapowiadał Palikot.

Chociaż do 1 maja jeszcze pięć miesięcy, na prawicowych forach internetowych i portalach społecznościowych już zapanowała pełna mobilizacja. Jak ustaliła „Rz”, w celu koordynacji zarezerwowano stronę internetową akcji „Komunizm nie przejdzie”, która ruszy w styczniu.

Według ustaleń dziennika, oficjalnymi organizatorami akcji są: znana z happeningów Akcja Alternatywna Naszość i ruch Nowi Republikanie. Do udziału w blokadzie szykują się też kibice piłkarscy. Do Warszawy wybierają się też narodowcy. Dzień później, 2 maja, organizują Biało-Czerwoną Defiladę.

fronda.pl

Reklama

Możliwość komentowania Zemsta narodowców ? została wyłączona

%d blogerów lubi to: