TUSKA TANIE PAŃSTWO

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 20 stycznia 2012

Jak wygląda „Tanie Państwo Tuska”??? Oszczędza, ale tylko kosztem Polaków. Sam korzysta z życia całymi garściami w czasach, gdy całe masy Polaków ubożeją.

Przeczytaj poniższy tekst – czy zachowanie Tuska jest w porządku???

„Wszyscy wiemy, jak bardzo Tusk lubi odpoczywać w Gdańsku, zrywać się z Warszawy kiedy się tylko da i rządowym samolotem kierować się do ukochanego miasta. Za tę miłość płacą obywatele, którzy opłacają rządowy samolot. Ciekawe informacje na ten temat opublikowali dziennikarze radia RMF FM.

Nikt nie wypomina premierowi tych „aż” czterech lotów służbowych, które odbył nim w nowej kadencji, lecz zaledwie 4 przeloty Gdańsk-Warszawa i 7 Warszawa-Gdańsk. Taka przyjemność 11 tysięcy złotych (zakładając godzinny lot
w jedną stronę).

Tym samym lot w dwie strony kosztuje 22 tysiące złotych, a na pokładzie (oprócz premiera) może znaleźć się chłopak jego córki, co tym samym zmienia lot ze służbowego na czarterowy. No chyba, że Staszek Cudny doradzał po drodze premierowi.

Dziennikarze RMF FM spróbowali pomóc Tuskowi dokonać następnym razem lepszej decyzji i zarysowali koszta, jakie poniesiemy, gdy zdecyduje się on polecieć na tej trasie samolotem liniowym i weźmie dwóch BOR-owców
ze sobą.

Najdroższy bilet na trasie Warszawa-Gdańsk, z wylotem w piątek po południu i powrotem w poniedziałek, kosztuje 1340 złotych. Premier korzystając z darmowego biletu opłacanego przez kancelarię zapłaciłby tylko za funkcjonariuszy BOR, czyli 2680 zł. Lecąc embraerem wydaje 22 tysiące i oprócz ochroniarzy mieści tam chłopaka córki.

Przepłacając ośmiokrotnie premier pokazuje, jak bardzo zależy mu na cięciu kosztów państwa.
Podobnie, jak marszałek Kopacz, która za chaos z lekami dawała milionowe premie.

No ale, jaki pan, taki kram.

Naczelny Politykier Kraju

źródło: Politykier.pl / RMF Fm 

I co Ty na to???

skorumpowanysamorzadterytorialny • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania TUSKA TANIE PAŃSTWO została wyłączona

%d blogerów lubi to: