Uwolnić Słomkę !

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 22 stycznia 2012

Więźnia politycznego Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest demokratycznym państwem prawnym … 

Kiszczaka sąd nie zamknął, bo to „człowiek honoru”, ale „warchoła” Słomkę zamknął chętnie

W osnutym złą sławą więzieniu na Rakowieckiej w Warszawie, siedzi pierwszy od lat wiezień polityczny – Adam Słomka.

Miałem nadzieję, ze sąd sie zreflektuje i uchyli kare, która na niego nałozył, ale refleksja nie nastapiła, Słomka siedzi.

Adam Slomka jest jedynym człowiekiem, skazanym na więzienie w procesie o wprowadzenie stanu wojennego. Wymiar sprawiedliwości Trzeciej Rzeczypospolitej zapisał w ten sposób haniebną kartę.

Nikt mi nie wmówi, że tak było trzeba. Cokolwiek by Słomka nie wyrabiał w sądzie, cokolwiek by blokował czy krzyczał – można go było wziąć pod pachy i wynieść, grzywnę wlepić – ale nie pakować go do więzienia, zapewne ku rozbawieniu Kiszczaka i spółki.

Sprawny zawodowo sędzia zapanuje nad salą bez uciekania się do kar, zwłaszcza tych drastycznych. Sędzia wystraszony, niepewny siebie, bojący się spojrzeć ludziom w oczy – ten będzie się srożył, pokrzykiwał i szastał grzywnami i aresztem.

Na takiego sędziego trafił Słomka. Kiszczaka bał się posadzić, ale Słomkę zamknął chętnie. Bo Kiszczak to czlowiek honoru, a Słomka to warchoł…

Zastanawiałem się, czy napisać jakąś skargę na sposób potraktowania Słomki. Ale nie mam do kogo. MInister Sprawiedliwości, Krajowa Rada Sądownictwa, Rzecznik Praw Obywatelskich, Prezydent?

Szkoda klawiatury i papieru. Znam odpowiedź – sąd jest niezawisły i co chce, to robi. Jeszcze reprymendę dostanę, że się w niezawisłość wtrącam.

Więc nie piszę, tylko krzyczę na moim blogu, niech tysiące ludzi to usłyszy – uwolnić Słomkę!

Uwolnić Słomkę! – więźnia politycznego Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest demokratycznym państwem prawnym…

Janusz Wojciechowski • wpolityce.pl
Poseł do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości

Reklama

Możliwość komentowania Uwolnić Słomkę ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: