Co władza robi po klęsce ?

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 2 lutego 2012

Po pierwsze atakuje opozycję. Po drugie zaś ogłasza sukces.

„Przesuwamy Polskę z peryferii do centrum Europy”

Wydawałoby się, że tak wielka klęska jaka spotkała Donalda Tuska na szczycie w Brukseli, odesłanie go z kwitkiem,zmuszenie do podpisania paktu fiskalnego bez prawa do udziału w kluczowych spotkaniach, powinny podziałać jak zimny prysznic. Ale nic z tego. Propagandowa maszyna działa dalej. A co zazwyczaj nasza władza robi po klęsce? Po pierwsze atakuje opozycję. Po drugie zaś ogłasza sukces. I zgodnie z tymi regułami działa Jan Krzysztof Bielecki, który w „Kontrwywiadzie RMF FM” deklaruje: Ton wiecznych pretensji, bez zgłaszania pomysłów na rozwiązanie problemu jest typowy dla opozycji w Polsce – atakuje Bielecki.

To, że zgodziliśmy się wstąpić do paktu fiskalnego, to częściowy sukces. Wielka Brytania nie podpisała paktu, ale my nie jesteśmy Wielką Brytanią. Zdecydowaliśmy się trzymać szerszej europejskiej rodziny. Przesuwamy Polskę z peryferii do centrum Europy. Jesteśmy średnim graczem, ale może za kilka lat będziemy wielkim – dodaje triumfalnie.

Co jest ciekawe, bo oznacza, że wypadnięcie z grona decydujących o przyszłości Unii pomimo wcześniejszego napinania muskułów przez Tuska jest „przesuwaniem ku centrum”.

Jesteśmy w największym kryzysie od 70 lat, wejście w wąskie pasmo monetarne byłoby ryzykowne – mówi o perspektywie przyjęcia euro. W takim kryzysie nie możemy na siłę definiować parametrów
– dodaje Bielecki.

o co zatem Donald Tusk co najmniej sugerował, że to jest możliwe? Trudno zrozumieć.

RMF FM, wpolityce.pl

Reklama

Możliwość komentowania Co władza robi po klęsce ? została wyłączona

%d blogerów lubi to: