Kolejna ściema Tuska, czyli lemingi wszystko kupią.

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 6 lutego 2012

Uczestnictwo w dzisiejszej „debacie” na temat umowy międzynarodowej ACTA, zorganizowanej przez pana „phłemieła”, jest kolejnym dowodem na to, że lemingi kupią każdy szajs i każdą ściemę obecnej władzy. Nie twierdzę, że wszyscy obecni na tej debacie to zidiociałe tuskoidy, nie twierdzę, że wszyscy oni kupują kłamstwa i propagandę Tuska. Ale wszyscy którzy zjawili się w kancelarii „phłemieła” sami pozwolili traktować się jak stado baranów, sami wystawili się do zgnojenia.

Żaden bowiem człowiek który ma do siebie choć odrobinę szacunku i potrafi dodać dwa do dwóch nie przyjąłby zaproszenia na całkowicie fikcyjną i nie nie znaczącą debatę. Jak można bowiem debatować nad czymś co już zostało podpisane? Jak można dać w tak prymitywny sposób wciągnąć w pseudo-dyskusję, której jedynym celem jest rozmycie całej sprawy i utopienie słusznych argumentów przeciwników ACTA w ogólnym bełkocie?

Tusk przestraszył się reakcji ulicy, a teraz zaprasza wielkopańskim gestem do dyskusji na salonach, w ten sposób wytrąca przeciwnikom ACTA najważniejszy argument. Nawet najostrzejsze pytania pod adresem Tuska nie zmienią faktu, że środowiska przeciwników ACTA straciły impet i inicjatywę. Odtąd gra będzie się toczyć na regułach określanych przez władzę.

A zapisy ACTA lub inna forma ostrej cenzury internetu i przepisy ograniczające wolność słowa i wolność wymiany zasobów internetu, wejdą w życie, tylko po cichu, kuchennymi drzwiami, wtedy gdy lemingi ekscytować się będą kolejną „debatą” i „konsultacjami”.

Zamierzałem obejrzeć choć fragment tej debaty, ale rzygać mi zachciało się po kilku wystąpieniach naszego Najdroższego Przywódcy. Wcale nie dlatego żeby opowiadał jakieś szczególne głupoty, wbrew pozorom to jest człowiek bardzo inteligentny i sprawny. Rzygać mi się zachciało widząc łatwość z jaką ogrywa swoich przeciwników, tu niby przeprosi, tam ponarzeka, tu wyciągnie kij, tam marchewkę.

Bez względu na przebieg debaty, On już jest zwycięzcą.
Wygląda na to, że niczego się nie nauczyliśmy.

KP • niepoprawni.pl

Możliwość komentowania Kolejna ściema Tuska, czyli lemingi wszystko kupią. została wyłączona

%d blogerów lubi to: