Wielki Wyjazd na Węgry – NIE PRZEPŁACAJ!!

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 12 lutego 2012

Nikt z inicjatorów akcji Wielkiego Wyjazdu na Węgry nie raczył odpowiedzieć na moje uwagi mogące uczynić tę ekspedycję znacznie tańszą. A więc niniejszym poruszam kwestię transportu.

Otóż na stronie http://www.wielkiwyjazdnawegry.pl/ jak byk stoi koszt przejazdu pociągiem (kompletnie chorą, okrężną trasą) równy aż 340 zł (kuszetki- horrendalne 410). Jeśli Państwo nie chcecie dać się po pierwsze wydoić przez PKP, po drugie nie stresować się ewentualnym tłumem to polecam alternatywne rozwiązanie autobusowe.
(Te i inne moje uwagi gremia organizatorów zignorowały milczeniem).

Otóż macie Moi Drodzy coś takiego jak firma OrangeWays, http://www.orangeways.com, która z Krakowa do Budapesztu oferuje bez żadnej łaski przejazd w cenie 4450 Ft (około 67 zł) – wyjazd np. 14 marca o 14:30 z RDA, dojazd do Śródmieścia Budapesztu o 22 (7,5 h a nie ponad 10 pociągiem przez Nowy Sącz) natomiast wrócić można 16 marca startując o 7 rano by niecałe 7h później być w Krakowie (koszt tego przejazdu 5500 Ft czyli ok. 82 zł).

WNIOSEK: Z Krakowa do Budapesztu i z powrotem można dojechać za 10 tys. forintów tj. 150 zł, a nie 340 czy nawet 410 zł, jak to widać na w/w stronie Wielkiego wyjazdu. Co do noclegów W ścisłym centrum Budapesztu są liczne hostele oferujące ceny 80-100 zł za dobę.

Poczyniłem nawet zapytania w samej centrali o możliwość zorganizowania przejazdów „czarterowanych” na tę szczytną okazję (wyjazd byłby przed północą 14 marca, powrót dobę później).

Jeśli ktoś byłby zainteresowany tańszym rozwiązaniem w cenach „niewarszawskich” to proszę wpisywać się poniżej (lub wysyłać tu prywatne wiadomości – swojego maila nie ujawnię w tym reżimowym kraju) i wreszcie zróbmy coś wspólnie bez ciągłego boczenia się, ignorowania i wypinania bo w przeciwnym razie przegramy piękne inicjatywy i wybory jeszcze nie 6 a 26 razy!!

Arpad77 • niepoprawni.pl
PS. Nikt się też nie zająknął o istniejących alternatywnych połączeniach kolejowych z Katowic krótszą trasą
– wyjazd o północy, przyjazd na dworzec Keleti 8:35.

Reklama

Możliwość komentowania Wielki Wyjazd na Węgry – NIE PRZEPŁACAJ!! została wyłączona

%d blogerów lubi to: