Opozycjonista

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 15 lutego 2012

Premier naszego rządu już 5 rok jest w opozycji. Bo jak inaczej nazwać sytuację w której osoba krytykuje własnych podwładnych będąc ich szefem a zarazem odpowiada za te działania.

Dzisiaj słyszę że premier zajmie się tym kto podpisał takie kontrakty z szefostwem NCS. Podpisał minister jego rządu. Więc premier jako osoba która dobiera sobie ludzi do rządu i ma do nich zaufanie odpowiada za taką sytuację.

Premier spycha siebie do roli recenzenta własnych często nieudolnych decyzji.

Chyba nigdy nie słyszałem komentarza że np. za aferę z lekami odpowiada premier, za stadion premier itp.

Proszę mnie źle nie zrozumieć nie obwiniam Donalda Tuska za całe zło tego świata ale to co jest w kompetencjach jego rządu jest też jego zakresem odpowiedzialności. Zawsze jest winny ktoś inny, skończmy z tą fikcją rozliczania poszczególnych ministrów bo tak naprawdę to premier ich sobie dobrał.

Gdy trener dobiera sobie zawodników i są jakieś kontrowersje to zwycięstwa zamykają usta krytykom. W tym przypadku trener musi zostać natychmiast odwołany bo dobiera sobie złą drużynę. Z tego zespołu nie da się nic pozytywnego dla kraju wykrzesać.

Najbardziej groteskowy jest fakt jak premier dowiaduję się o jakimś skandalu od dziennikarzy i mówi że teraz zainterweniuje i już wszystko będzie dobrze. To może niech dziennikarze codziennie robią listy rzeczy do załatwienia a premier na każdym posiedzeniu rządu będzie załatwiał te sprawy. Ot taka nowa forma rządów.

pereszczak • salon24.pl

Możliwość komentowania Opozycjonista została wyłączona

%d blogerów lubi to: