Dlaczego warto wyjść na ulice 1 marca?

Posted in ■ aktualności, ■ odkłamujemy HISTORIĘ by Maciejewski Kazimierz on 21 lutego 2012

Żyjemy w Państwie, które od 1989 roku oficjalnie wyszło spod sowieckiej okupacji, ale dopiero 4 II 2011 r. ustanowiono prawnie, że 1 marca jest Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Aż dziw bierze, że tyle czasu musiało upłynać, za nim Polacy doczekali się dnia, w którym będą mogli oddawać honory antykomunistycznym bohaterom, którzy przelali krew w walce z komunistycznym okupantem. Dla mnie osobiście jest rzeczą niezrozumiałą i haniebną, że jedni antykomunistyczni „bohaterowie” – mowa o postaciach z okresu „Solidarności”, przez tyle lat nastawieni byli obojętnie wobec swoich – mówiąc kolokwialnie – kolegów po fachu okresu wojennego i powojennego. Zresztą grzechem samym w sobie jest porównanie niektórych postaci „Solidarności” z którymś z „Żołnierzy wyklętych”.

Niestety większość z antykomunistycznych herosów lat 1970-1980 już nie żyje bądź pozostaje na marginesie życia politycznego, bowiem zostali przyćmieni przez postacie takie jak Lech Wałęsa, Stefan Niesiołowski, Bronisław Komorowski, Donald Tusk, którym ewidentnie uderzyła do głowy polityczna „sodówka”. Nie będę roztrząsał o jakiej „sodówce” mowa bo każdy myślący Polak wie o czym mowa.

Nawiązując do pytania zawartego w tytule, chciałbym sobie odpowiedzieć, mianowicie warto wyjść na ulice 1 marca, a choćby dlatego, żeby dać do zrozumienia tym, którzy przez lata ignorowali zasługi „Żołnierzy Wyklętych” oraz że to nie układowicze z Okrągłego Stołu walczyli o koronę nad Naszym orłem, a postacie takie jak m. in Józef Kuraś „Ogień”, Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka” czy Józef Franczak „Lalek”.

Farkas • salon24.pl

Reklama

Możliwość komentowania Dlaczego warto wyjść na ulice 1 marca? została wyłączona

%d blogerów lubi to: