Kibice Polonii obronili antykomunistyczną flagę

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 3 kwietnia 2012

Podczas meczu ekstraklasy, doszło do starcia kibiców Polonii Warszawa z ochroną. Ekipa Polonii obroniła w nim antykomunistyczną flagę.

Mecz Polonii Warszawa ze Śląskiem Wrocław był hitem 24 kolejki Ekstraklasy. Kibice nie mogli narzekać na brak emocji na murawie, a także na trybunach stadionu przy Konwiktorskiej. Wszystko przez flagę „Precz z komuną” z przekreślonym sierpem i młotem, która nie spodobała się delegatowi Polskiego Związku Piłki Nożnej Andrzejowi Szczepańskiemu. Nakazał on zdjęcie flagi grożąc przerwaniem meczu.

Do akcji wkroczyła więc ochrona, która znalazła się na trybunie zajmowanej przez najzagorzalszych fanów Polonii. Próbowała ona dojść do flagi, aby ją zerwać co spotkało się z oporem grupy fanów stołecznego klubu. Ochrona nie tylko została powstrzymana lecz użyto również mocnych argumentów, na rzecz opuszczenia przez nią stadionu. W wyniku zabaw porządkowych z gazem, czterem osobom musiano udzielić pomocy medycznej. Flaga wisiała na płocie do końca meczu, a zawodnicy klubu z Konwiktorskiej pokonali Śląsk 3:0.

Sam delegat PZPN to wieloletni działacz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, zaś w latach 90 senator z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej.


narodowcy.net

Reklama

Możliwość komentowania Kibice Polonii obronili antykomunistyczną flagę została wyłączona

%d blogerów lubi to: