Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy i oddania wraku samolotu

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 3 kwietnia 2012

10 kwietnia w Gdańsku wyruszy marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy i oddania wraku samolotu.


10 kwietnia, w drugą rocznicę katastrofy smoleńskiej zapraszamy na Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy i oddania wraku samolotu

Marsz przejdzie ulicami Gdańska z kościoła Świętej Brygidy do konkatedry Mariackiej.

Marsz poprzedzi Msza Święta w kościele Świętej Brygidy o godz. 18.30 sprawowana w intencji ofiar katastrofy.

Uczestników Marszu Milczenia zachęcamy do zakupienia (w kościele) kwiatów od wolontariuszy Caritas, z których dochód w całości przeznaczony zostanie na funkcjonowanie Domu Hospicyjnego św. Józefa w Sopocie. Podczas tego Marszu, żółte żonkile symbolizujące nadzieję, będą podstawowym symbolem, który każdy z uczestników może złożyć pod Pomnikiem Tragedii Smoleńskiej w Bazylice Mariackiej.

Marsz ma charakter obywatelski, ponadpolityczny i pragnie zgromadzić wszystkich tych ludzi, którym bliska jest pamięć osób, które poniosły śmierć w wyniku katastrofy w Smoleńsku, a także czują się odpowiedzialne za losy naszego kraju.

Planowany przemarsz odbędzie się w całkowitym milczeniu, chcemy nieść ze sobą tylko jeden transparent z hasłem „Oddajcie wrak samolotu”. Pragniemy zebrać także podpisy pod dokumentem domagającym się od Federacji Rosyjskiej zwrotu wraku samolotu, którym leciało 96 ofiar, obywateli RP, na czele z Parą Prezydencką.

Ze względu na charakter wydarzenia prosimy o nieprzynoszenie własnych flag i transparentów na Marsz Milczenia. Najlepszym wsparciem tej inicjatywy będzie wzięcie w nim udziału i zakupienie kwiatów – datków na rzecz hospicjum Caritas.

Zapraszamy Wszystkich

W imieniu Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego
Maciej Łopiński – Poseł na Sejm RP

Reklama

Możliwość komentowania Marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy i oddania wraku samolotu została wyłączona

%d blogerów lubi to: