ZBYSZKU, NIE IDZ TĄ DROGĄ !

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 kwietnia 2012

…. szkoda Zbyszka poza PiSem.

Ten Zbyszek Ziobro to fajny chłopak. Naprawdę. Trochę słabiej wypada kiedy mówi o swojej nowej partii i nowych pomysłach na politykę, chcąc budować  różnicę z PiSem ( entuzjazm może jest, ale charyzma jako lidera „drugiego płuca” słaba). Natomiast, kiedy zmienia się dyskurs na prawniczy i  byłego ministrowania,  pojawja się stary, dobry Ziobro : pewny siebie, wygadany, profesjonalista w temacie prawa. Taki, jakiego w PiS brakuje.

Wspólny elektorat PiS i SP spotkał się na sobotnim marszu i liderem uczynił… Jarosława. Emocje rosły, kiedy mowa była o ponownym zjednoczeniu obu partii. Podobnie jest na spotkaniach z wyborcami w kraju. Pewnie trochę się ten Zbyszek nasłucha, żeby się nie wygłupiał i wracał. Czy powrót dla Ziobry to krok w tył, oznaka słabości i rezygnacji? Uczestnicy marszu dali do zrozumienia, że tak by tego nie odczytali. „Chcemy działać razem!” – to te słowa Ziobry wywołały aplauz. Razem, to czemu oddzielnie? Po jakie licho wychodzili z  partii, jeśli chcą być razem?! Prawicowy elektorat daje wyrazne sygnały, że wystarczy mu jedno płuco… ale silne.

„Zagrał va banque, ale nie wiem, czy bez Jarosława Kaczyńskiego może być tym, kim był. Na razie nie widać, żeby miał takie predyspozycje. Może się spalić, co będzie stratą dla polskiej prawicy, bo nie mamy wielu polityków pokroju Ziobry, którzy tak skutecznie prezentowali nasze poglądy i realizowali program”– mówi Adam Lipiński stawiając równocześnie tezę, że gdyby Ziobro nie odszedł, dziś sondaże PiSu byłyby wyższe od PO, a  to  mogłoby powodować kryzys psychiczny w obozie władzy, prowadząc do przeterminowych wyborów…

Zdaniem politologów  poparcia nie można  zwyczajnie sumować, ale coś w tym jest…Ziobro miał dobry wynik wyborczy, ale ile głosowało na Ziobro, a ile na „Ziobro z PiSu” ? Ziobro miał dobre wyniki wyborcze, kiedy był przy Jarosławie Kaczyńskim – zauważa  Lipiński

„Jeśli będą dwa komitety, to musimy zyskać dużo większe poparcie niż wtedy, gdyby był jeden.  Dlatego koledzy z Solidarnej Polski muszą się liczyć z odpowiedzialnością, że  podnoszą próg ewentualnego zwycięstwa…”

Czy spotkanie na jednej linii frontu Jarka i Zbyszka pod tymi samymi barwami  jest jeszcze możliwe ? Joanna Lichocka pisze o porażce Ziobry, a ja trzymam kciuki za jego powrót do partii matki. Bo szkoda Zbyszka poza PiSem.

http://www.polskatimes.pl/artykul/563151,lipinski-ziobro-to-polityk-poczatkujacy-zagral-va-banque,id,t.html

Lika • salon24.pl
fot. Jacek Bednarczyk / PAP

Reklama

Możliwość komentowania ZBYSZKU, NIE IDZ TĄ DROGĄ ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: