PROTEST GŁODOWY w Nysie

Posted in ■ aktualności, Karandziej Jan by Maciejewski Kazimierz on 3 Maj 2012

Komunikat z drugiego dnia głodówki

We wtorek 2 maja głodujący w Nysie kontynuowali protest przeciwko ograniczeniu nauczania historii i niszczeniu polskiej szkoły.

Relacje z protestu nadaje regularnie Radio Opole, głodujących odwiedziła także ekipa TVP Opole. Relacje z głodówki nadało także Radio Maryja. Informacja o Proteście została wyemitowana przez Radio Opole.

W dalszym ciągu redakcję „Nowin Nyskich” odwiedzają mieszkańcy Nysy udzielając poparcia protestującym. Niezwykłe wzruszenie wywołało u głodujących poparcie pani Jadwigi Bednarczyk 97-letniej emerytowanej nauczycielki ze Stanisławowa – uczącej w szkołach na wschodzie – w Grabiczu i w Tłumaczu, a potem w Gryżowie w powiecie nyskim. Pani Jadwiga Bednarczyk, która uczyła historii i języka polskiego wspomina czasy II Rzeczpospolitej, wizytę w Stanisławowie Marszałka Piłsudskiego i rolę jaką nauczanie historii i języka ojczystego odgrywało w ukształtowaniu tamtego pokolenia Polaków. Pani Jadwiga jest oburzona tym, co zamierzają zrobić obecne władze, redukując nauczanie historii i niszcząc polską szkołę. „Trzymajcie się i wytrwajcie” – wspiera głodujących pani Jadwiga Bednarczyk.

Protest opuścił Jan Cebrat. Wsparł nas głodówka solidarnościową, pomimo iż jest chory na cukrzycę.

Radni miasta Nysa, Piotr Smoter, Danuta Pasieka i Przemysław Dziaduś poparli nasz protest. Odwiedzając nas po południu, złożyli swoje podpisy poparcia.

Z posługą kapłańską i komunią świętą przyszedł Ks. Prałat Mikołaj Mróz, proboszcz parafii Św. Jakuba i Agnieszki. Pod wieczór zostaliśmy przebadani przez doktora Mariana Pasiekę. Trzeci dzień głodówki zakończyliśmy wspólną modlitwą.

Przekazał: Jerzy Zimny

na zdjęciu: Jan Karandziej – głodujący działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża – link

Reklama

Możliwość komentowania PROTEST GŁODOWY w Nysie została wyłączona

%d blogerów lubi to: