Protest przeciwko gloryfikowaniu symboli komunistycznych

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 4 Maj 2012

Zebrani w Święto 3 Maja przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku protestowali. Byli działacze postkomunistyczni wykorzystali 1 Maja do promowania symboli minionej władzy pochodzącej z sowieckiej Moskwy. „Dziwi i oburza nas brak reakcji policji, władz na oczywiste łamanie prawa”.

Protest

My, byli więźniowie polityczni i działacze NSZZ Solidarność z lat 1980-89 zrzeszeni w Stowarzyszeniu Godność, zebrani w Święto 3 Maja przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku stanowczo protestujemy przeciwko gloryfikowaniu symboli komunistycznych podczas 1-majowej manifestacji zorganizowanej w Warszawie przez OPZZ, SLD i inne środowiska lewicowe. Święto 1 Maja jest obchodzone na świecie jako święto pracy. W tym roku byli działacze postkomunistyczni wykorzystali je do promowania symboli minionej władzy pochodzącej z sowieckiej Moskwy. Te symbole i portrety komunistycznych zbrodniarzy niesione podczas manifestacji przypominają o zbrodniach jakich komunizm dopuścił się na polskim narodzie. Dziwi i oburza nas brak reakcji policji, władz Warszawy i Prokuratury Okręgowej w Warszawie na oczywiste łamanie prawa. Zwracamy się do Prokuratury Okręgowej w Warszawie o wszczęcie postępowania wyjaśniającego , czy organizatorzy manifestacji nie złamali prawa.

Od Komisji Krajowej NSZZ Solidarność oczekujemy zdecydowanego odcięcia się od wspólnych akcji i działań z OPZZ i SLD. Ta 1-majowa manifestacja uświadomiła jak komunizm, nie wytrzebiony do końca ,szybko odrasta i jak łatwo zapominamy zbrodnie, które nam zgotował w XX wieku. My, tu zgromadzeni o tym pamiętamy. Ponawiamy z Gdańska nasz Apel z 1994 r. o powołanie Trybunału Narodowego, który osądzi władze PRL- sowieckich kolaborantów. Czas na rzeczywiste rozliczenie się z komunizmem.

Członkowie Stowarzyszenia Godność
Klub ,,Gazety Polskiej” Gdańsk
oraz zebrani w Święto 3 Maja przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdańsku

Gdańsk, 3 maja 2012 r.

Dziennik Pomorza • portalpomorza.pl

Reklama

Możliwość komentowania Protest przeciwko gloryfikowaniu symboli komunistycznych została wyłączona

%d blogerów lubi to: