GŁODÓWKA w Nysie

Posted in ■ aktualności, ■ relacje, Karandziej Jan by Maciejewski Kazimierz on 5 Maj 2012

Komunikat z 4 dnia Protestu Głodowego w Nysie w obronie historii i Polskiej Szkoły.

W piątek 4 maja br. protest głodowy w redakcji „Nowin Nyskich” w Nysie w obronie polskiej szkoły i nauczania historii kontynuowali:

Agnieszka Dutka
Jan Karandziej
Stanisław Pawlaczyk
Janusz Sanocki
Jerzy Andrzej Zimny

Rano odwiedziła głodujących redaktorka Radia Opole – Dorota Kłonowska, która przeprowadziła wywiady z protestującymi. Radio Opole nadaje regularnie informacje o proteście głodowym.

Informacje o głodówce zamieściły także: „Nowa Trybuna Opolska” („Stracili apetyt na taką Polskę” – red. Krzysztof Strauchmann), „Gazeta Polska Codziennie” („W obronie lekcji historii” – red. Magdalena Michalska).

Informacje o głodówce ukazały się również na portalach: „wPolityce” i na „Stefczyk info” – wywiady przeprowadził red. Krzysztof Karwowski.

Telefoniczny wywiad z głodującymi przeprowadziła redakcja „Naszego Dziennika”.

Głodujących odwiedzali w dalszym mieszkańcy Nysy, którzy podpisywali listy w obronie nauczania historii.

W godzinach popołudniowych do protestujących przybyli inicjatorzy głodówki z Krakowa: Leszek Jaranowski i Kazimierz Korabiński oraz Jadwiga Chmielowska – prowadząc a protest głodówkę w Tarnowskich Górach i Witold Korona – inicjator głodówki z Częstochowy. Witold Korona przyłączył się do głodujących w Nysie.

Goście przywieźli głodującym w Nysie upominki: książki z Jasnej Góry oraz różańce.

Stan zdrowia głodujących jest dobry, są pod kontrolą lekarską dr Mariana Pasieki. Po południu lekko osłabł Jerzy Zimny, ale omdlenie przeszło.

Wieczorem odwiedził głodujących ks. Mariusz Pierzyna z par. Św. Jakuba i Agnieszki w Nysie i udzielił im komunii św. Dzień zakończył się wspólną modlitwą.

Informację przekazali: Janusz Sanocki, Jerzy Zimny

Reklama

Możliwość komentowania GŁODÓWKA w Nysie została wyłączona

%d blogerów lubi to: