„POLSKOŚĆ, TO NIENORMALNOŚĆ…” – AUTORSTWO DONALDA TUSKA W PIGUŁCE TERAZ

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 6 Maj 2012

Premier Tusk podkreślił, że realizacja programu jądrowego jest dla Polski bardzo istotna. To najważniejszy temat jego rozmów z Waldemarem Pawlakiem i Elżbietą Bieńkowską – pisze Gazeta Wybiórcza – Koncentrowaliśmy się dziś na strategii energetycznej i perspektywach energetyki jądrowej. (…) Dzisiejsza informacja jest dobrą podstawą, by potwierdzić polską determinację, jeśli chodzi o realizację programu jądrowego – powiedział premier.

Oświadczenie Tuska może wynikać z powodu coraz większej niechęci krajów Unii Europejskiej wobec energetyki jądrowej. 16 państw, w tym Polska, planuje rozpocząć program. Wahania niektórych krajów UE nie zmienią polskiego stanowiska.

=============================================

Tyle suchych informacji z prasy bulwarowej, na temat kolejnych szkodliwych, nieprzemyślanych planów, z dwóch kolejnych kadencji rządów Tuska.

Żeby nie być gołosłownym, wyszczególnię i merytorycznie uzasadnię destrukcyjne cechy tych zrealizowanych lub planowanych w najbliższym czasie:

1.) Oddanie śledztwa smoleńskiego w ręce Rosjan, niszczących systematycznie dowody własnej winy oraz wyjątkowo życzliwe sprzyjanie nagłaśnianiu rosyjskich kłamstw o winie pilotów.

2.) Zniszczenie przemysłu stoczniowego, budowanego z wielkim rozmachem i mozołem w 20-leciu międzywojennym przez min. Kwiatkowskiego, a co za tym idzie upadek znacznej ilości przedsiębiorstw kooperujących, w tym tego historycznego i największego- Zakładów Hipolita Cegielskiego.

3.) Wyprzedaż polskiego sektora bankowego, który obecnie jest w 80% w obcych rękach. Owocuje to wspieraniem zagranicznych inwestorów likwidujących zakłady w Polsce, ze szkodą dla polskich- konkurujących bez możliwości wsparcia finansowego z banku.

4.) Wydrenowanie na polecenie premiera, polskich rezerw walutowych w kwocie 6 mld. euro- stabilizujących złotówkę, dla ratowanie Strefy Euro, a faktycznie w celu odzyskania przez niemieckie i francuskie banki należnych odsetek od niespłaconych kredytów przez bankrutów. Tymczasem kilkakrotnie bardziej bogatsi od nas bankruci Włosi oraz Niemcy i Anglicy, ani myślą naruszać własne rezerwy, kilkakrotnie większe od naszych. Zaowocowało to w krótkim czasie spadkiem wartości złotówki, podwyżką cen na towary importowane, w tym za benzynę i lekarstwa.

5.) Przez 6 lat rządów PO, nie można do dziś zarezerwować w budżecie środków na odbudowę zniszczonych wałów przeciwpowodziowych.

6.) Podpisanie międzynarodowej umowy ACTA, która ze szkodą dla państwa zlikwiduje produkcję zamienników leków i części samochodowych, kilkakrotnie tańszych od oryginalnych produktów. Tym samym upadną ich producenci i wzrośnie bezrobocie w kolejnych sektorach.

7.) Jak wygląda budownictwo autostrad, pozostałej infrastruktury i stadionów na Euro 2012, nie trzeba chyba wiele mówić. Każdy gołym okiem oceni zaawansowanie, bez kierowania się propagandowymi kłamstwami o mitycznym wyprzedzeniu Ukrainy.

8.) Przekazanie państwowych szpitali wraz z zadłużeniem, w gestię samorządów, które nie znajdując wyjścia z podrzutki tuskowego „kukułczego jaja”, będą zmuszone do ich prywatyzacji. Niestety koszty tego zabiegu, poniesiemy my- obywatele, płacąc za najdrobniejsze zabiegi z dodatkowych ubezpieczeń, a grube pieniądze z kieszeni za te poważniejsze.

9.) Przejście na energetykę jądrową, to perspektywa zakupu przestarzałych technologii francuskich, podczas gdy inne kraje po katastrofie japońskiej, wycofują się nawet z tych zaawansowanych.

Przy okazji wbrew kłamstwu, że jest to energetyka ekologiczna, trzeba stwierdzić, iż po paru dziesięciu latach eksploatacji, elektrownie te ulegają eksploatacyjnemu zużyciu i w konsekwencji bezpowrotnej likwidacji. Miejsca po nich zalewane są betonem, a odpady ulegają w miarę bezpiecznej dezaktywacji dopiero po kilkudziesięciu latach (połowiczny rozpad pierwiastków promieniotwórczych).

Faktem jest, że dość sporych rozmiarów teren, po zlikwidowanych elektrowniach jądrowych, przez te kilkadziesiąt lat nie będzie się nadawał pod żadne inwestycje, w których będą mogli przebywać przez dłuższy czas bezpiecznie ludzie. Jedyne sensowne ich wykorzystanie, to przeznaczenie na rekultywacje- pod tereny zielone.

Chciałbym znaleźć jakiekolwiek pozytywy w innych dziedzinach, ale trudno o to, z perspektywy dotychczasowego „pasma sukcesów” rządu z nadania partyjnego PO i ich nieszczęsnego Prezydenta, znanego z rekordowej liczby karkołomnych gaf (na temat gaf „Gajowego”, obiecuję wpis w kolejnej notce).

Czy mogą to być jakieś zmyślone, a więc nie merytoryczne uprzedzenia i ktoś znajdzie choć namiastki sukcesów?

Tylko jedna prośba- bez tak modnego ostatnio i to do znudzenia, zwalania winy na innych za niedostatki, w tym na „kryzys światowy”.

anty bolszewik • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania „POLSKOŚĆ, TO NIENORMALNOŚĆ…” – AUTORSTWO DONALDA TUSKA W PIGUŁCE TERAZ została wyłączona

%d blogerów lubi to: