Bolek obszczymurek znów skoczy przez murek

Posted in ■ aktualności, ■ satyra by Maciejewski Kazimierz on 15 Maj 2012

Krzyki i wrzaski chłopaczków z platformy „ komuno wróć” przyniosły nadspodziewane efekty, otóż z szafy PRL-u wyciągnięto czerwonego trupa i reaktywowano go w postaci wielkiego BOLKA co to jak Mojżesz przez wzburzone morze Solidarności przeprowadził czerwonych kumpli z PZPR, WSI i SB do kapitalizmu.

Cała Polska dzisiaj śpiewa – Bolek obszczymurek znów skoczy na motorówce przez murek a jak go zadenuncjują to skoczy na sznurek.

Towarzysz Wajda zwany wycierusem kątów w komitetach centralnych a popularnie „czerwonym filmowym piorunochronem i sławicielem Bredzisława” będzie mógł dokończyć komedyje o niejakim Lechu Wałęsie co to na PO-dwórkach zwany jest Bolkiem.

Mawiają że historia kołem się toczy jak wypije za dużo jaboli to zawiesi napis Stocznia im. Lenina jak jej się PO-pierdoli.

I oto stało się, dekoracja do tego filmiku została zawieszona a obalacz komuny już rozpoczął treningi skoków przez mur na motorówce. Jak głosi legenda owa ubecka marionetka czerwonych towarzyszy ponoć przeskoczyła mur o wysokości 2,5 m bez rozbiegu stylem nożycowym z teczką, termosem, 12 jajkami w ortalionie i całym zestawem PO-dsłuchowym o ciężarze 54 kg. Podkreślam … że bez rozbiegu i tylko złośliwcy twierdzą że bolusia podwieźli motorówką od tylca.

Moim zdaniem Bolek jest największym sukcesem bezpieki … dlatego nie dziwota że chłopaki z pastwiska lubiły się napić z Bolkiem z gwinta czystej wódy.

A tak nawiasem to i Bolek co to lubił zawody w szczaniu na odległość do kropielnicy miał tez kupa szczęścia z przewaga na kupę.

Otóż regularnie donosił swojej Danusi piniondze bo chłopina miał szczęście w ubeckim totolotku i w 1970 trafnie skreślał stoczniowców po 2000 zł za skreślenie.

Postacią drugoplanową w tej zabawnej komedii jest zajmująca cały drugi plan niejaka Henia krzywynos nie mylić z Ogniem i Mieciem Wachowskim. Otóż to nie tania dziewka czerni platformianej ale dostojna tramwajarka. W czasie gdy Bolesław skakał z tym obciążeniem przez mur / mikrofon ważył 6 kg a magnetofon 20 kg / ona jako dzielna strajkarka zatrzymała tramwaj gdy jej prąd odcięto. Niczym nie zrażona robotnica, wiedziała że musi dokończyć kurs i przystąpiła do wykonywania prac umysłowych, pchając ów tramwaj głową dookoła Gdańska. Trzeba przyznać że to silna osobowość i po tych traumatycznych przeżyciach nosi w torebce zapasowy akumulator tramwajowy.

Ale przejdźmy do bohaterskich czynów tramwajary. W momencie ataku plutonu zomowców ONA uniosła ten tramwaj w dwóch kobiecych raczkach i pchnęła go na odległość 1 300 m. Tramwaj uderzył w mur stoczni i utworzył wyrwę, którą tą wyrwą Bolesław z tysiącem Wałęsów najechali stocznie. Zupełnie jak Godzilla … czym wzbudziła i mój podziw.

Mając jednak na uwadze że lud kraju kwitnącej wiśni i wyrobów wiśniowych rozpacza po utracie swojego stworzonka , więc czem prędzej zgłosiłem ten fakt w ambasadzie Japonii iż ich wielka małpa objawiła się w Gdańsku. Do tej pory niestety nie zgłosił się żaden pracownik ambasady dochodząc chyba do słusznych wniosków że Japonie nie stać na utrzymanie Godzilli tak jak Polski rodziny Bredzisława.

Aby przywołać ducha tamtych czasów i głównych aktorów sceny politycznej towarzysz wolodia wajdowicz wespół z towarzyszami odkopuje obecnie na cmentarzach ich truchła.

Aha bym zapomniał, to będzie czarna komedia …
Cdn. po kolejnych klikniętych zdjęciach

kat • niepoprawni.pl

Reklama

Możliwość komentowania Bolek obszczymurek znów skoczy przez murek została wyłączona

%d blogerów lubi to: