Anna Walentynowicz – Ludzie Kościoła: herosi, tchórze i agenci

Posted in ■ odkłamujemy HISTORIĘ, Walentynowicz Anna by Maciejewski Kazimierz on 3 czerwca 2012

część IV niepublikowanego wywiadu Andrzeja Brzezika

Ostatnia część niepublikowanego wywiadu Andrzeja z Anną Walentynowicz. Porusza temat agentów bezpieki w otoczeniu papieża Jana Pawła II, w tym rolę jaką pełnił o. Konrad Hejmo, omawia też osobę ks. T. Isakowicza-Zalewskiego i ta część jest najbardziej sensacyjnym fragmentem wywiadu.

Ostania, czwarta, część wywiadu z Anną Walentynowicz przynosi wiedzę o wielu nieznanych faktach dotyczących ludzi Kościoła w Polsce.

Pani Ania z wrodzoną sobie prawdomównością spokojnie opowiada o różnych ważnych wydarzeniach, w tle których stali znani kapłani: bp. T. Gocłowski, bp. J. Życiński, bp. A. Orszulik, kard. St. Dziwisz. Nie obawia się głoszonych przez siebie opinii i formułuje jednoznacznie swoje zdanie co do uwikłania niektórych duchownych w działania aparatu władzy prl-u. Porusza temat agentów bezpieki w otoczeniu papieża Jana Pawła II, w tym rolę jaką pełnił o. Konrad Hejmo, omawia też osobę ks. T. Isakowicza-Zalewskiego i ta część jest najbardziej sensacyjnym fragmentem wywiadu.


pomniksmolensk.pl

poprzednie części:Możliwość komentowania Anna Walentynowicz – Ludzie Kościoła: herosi, tchórze i agenci została wyłączona