Tusk szaleje. Setki nowych fotoradarów

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 28 czerwca 2012

Już w sierpniu na polskich drogach znacznie wzrośnie liczba fotoradarów, a mandaty dostaniemy w ciągu miesiąca od wykroczenia. A pięć lat temu Donald Tusk mówił: „Tylko facet, który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary”.

Obecnie po tym, gdy fotoradar zrobi kierowcy zdjęcie, na mandat trzeba czekać nawet kilka miesięcy, a czasami w ogóle nie jest on wysyłany. Z informacji „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że wszystko jednak ma się zmienić, ponieważ w połowie sierpnia na polskich drogach zamontowanych zostanie 300 nowych fotoradarów, a mandaty będą przychodziły znacznie szybciej. Montaż dodatkowych 300 urządzeń ma załatać dziurawą sieć fotoradarów i sprawić, że ich skuteczność znacznie wzrośnie.

Już na przełomie 2012 i 2013 r. Główny Inspektorat Transportu Drogowego zamierza także wdrożyć nowy system informatyczny obsługujący sieć fotoradarów. Dzięki niemu zdjęcia kierowców naruszających prawo będą bardziej precyzyjne, co pozwoli na szybkie wystawianie mandatów. Docierać one będą do winnych wykroczenia w ciągu miesiąca, czyli dwa razy szybciej niż dotychczas. Zgodnie z zapowiedziami mandatów nie unikną też cudzoziemcy.

W 2007 r. Donald Tusk mówił: Każde dziecko wie, że wypadków jest więcej, bo jest więcej samochodów, a dobrych dróg nie przybywa. Nieudacznicy z rządu PiS tej prawdy nie pojęli. Zauważyłem też fenomen. Drogi są coraz gorsze,ale na ulicach pojawiły się fotoradary. Polacy mają być kontrolowani w każdym miejscu. Utrudnić ludziom życie do maksimum, a na końcu ich skontrolować wszystkich bez wyjątku. To jest filozofia PiS. Tylko facet który nie ma prawa jazdy, może wydawać pieniądze na fotoradary, a nie na drogi.

Dziennik Gazeta Prawna, PAP, niezalezna.pl
fot. Chris Chidsey/SXC

Reklama

Możliwość komentowania Tusk szaleje. Setki nowych fotoradarów została wyłączona

%d blogerów lubi to: