Podpisujemy petycję

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 29 czerwca 2012

Po środowej publikacji „Naszego Dziennika” zainteresowanie petycją na temat katastrofy smoleńskiej w serwisie internetowym Białego Domu rośnie w błyskawicznym tempie.

Petycję podpisało już 6 tys. osób. Potrzeba jeszcze 19 tysięcy, by amerykańska administracja odniosła się do powołania międzynarodowej komisji w sprawie katastrofy rządowego samolotu na Siewiernym.

Od chwili rejestracji zgłoszenia do środy wniosek o podjęcie działań na rzecz umiędzynarodowienia sprawy Smoleńska poparło niecałe 600 internautów.

Wczoraj około południa liczba sygnatariuszy przekroczyła 6 tysięcy. Ale to wciąż mało. Żeby administracja Baracka Obamy zajęła się sprawą, do 5 lipca petycję musi poprzeć 25 tys. zarejestrowanych użytkowników serwisu.

W dzisiejszym „Naszym Dzienniku” podajemy szczegółową instrukcję, jak założyć konto na serwisie petycji do Białego Domu „We the People”. Procedura jest bardzo prosta. Wystarczy posiadać komputer osobisty podłączony do internetu z dowolną przeglądarką www oraz adres poczty elektronicznej.

W związku z pytaniami wielu Czytelników o konieczność posiadania obywatelstwa amerykańskiego do podpisywania petycji na stronie Białego Domu „Nasz Dziennik” uzyskał w Ambasadzie USA w Warszawie zapewnienie, że wszystkie podpisy będą traktowane tak samo i nie jest wymagane posiadanie obywatelstwa amerykańskiego ani zamieszkania w USA.

Oczywiście akcja petycji „We the People” jest adresowana przede wszystkim do potencjalnych wyborców amerykańskiego prezydenta. Dlatego tak ważne jest, aby do akcji włączyli się jak najszerzej Polacy mieszkający w USA i namawiali do podpisania petycji swoich sąsiadów i znajomych, nie tylko z kręgu Polonii.

Z najnowszych danych wynika, że Polacy taką aktywność wykazują. Administracja zapewnia, że petycja z wystarczająco dużym poparciem zostanie potraktowana poważnie i rozpatrzona przez odpowiednie organy rządu USA.

Piotr Falkowski • NASZ DZIENNIK
fot. M.Borawski / Nasz Dziennik

podpisz petycję !

Reklama

Możliwość komentowania Podpisujemy petycję została wyłączona

%d blogerów lubi to: