Wypełniamy wniosek do Obamy !

Posted in ■ aktualności, ■ listy by Maciejewski Kazimierz on 30 czerwca 2012

podpisz petycję ! (instrukcja)

1. W dowolnej przeglądarce internetowej wejść na adres www.wh.gov/zMU.
Wyświetli się petycja zatytułowana „We petition the Obama administration to support the Polish Nation appeal for an international investigation of the Smolensk 2010 air Crash”.

2. Pod tekstem petycji znajdują się przyciski „Sign in” oraz „Create an account”. Jeżeli ktoś posiada już konto w serwisie informacyjnym Białego Domu, powinien wybrać „Sign in”, zalogować się, po czym wrócić na stronę petycji i wcisnąć przycisk „Sign this petition”. Nieposiadający konta wciskają „Create an account” (Utwórz konto).

3. Pojawi się strona „Create a WhiteHouse.gov Account”. W tabeli należy wpisać swoje podstawowe dane:
* First Name – Imię
* Last Name – Nazwisko
* E-mail – adres poczty elektronicznej
* ZIP – amerykański kod pocztowy (pole można pominąć)

4. Pole „Sign up for e-mail updates from President Obama and other senior administration officials” można zaznaczyć, jeżeli ktoś chce otrzymywać e-maile z informacjami biura prasowego Białego Domu. Nie jest to obowiązkowe.

5. Następnie należy przyjrzeć się zniekształconym literom w polu poniżej napisu „For security, type the following text in the box below it” i przepisać je do pustej rubryki na samym dole. Ma to za zadanie uniemożliwić tworzenie fikcyjnych kont przez automaty. Jeżeli litery są zupełnie nie do odczytania, można kliknąć na ikonę z dwoma strzałkami i je zmienić. Następnie pojawi się przycisk „Create an account”, który należy przycisnąć. W przypadku błędnego wypełnienia (np. nieprawidłowego przepisania literek z obrazka) system zaproponuje ich poprawienie.

6. Należy odebrać swoją pocztę elektroniczną z adresu wpisanego w rubrykę „E-mail”. W ciągu kilku minut powinien przyjść e-mail z adresu info@messages.whitehouse.gov. Zawiera skomplikowany adres internetowy zaczynający się od https://wwws.whitehouse.gov/user/validate/. Trzeba na niego kliknąć lub ręcznie przenieść do przeglądarki. E-mail zawiera też hasło (password), które należy zachować, aby można było w przyszłości używać serwisów Białego Domu, na przykład do tworzenia i popierania innych petycji.

7. Ponownie pojawi się strona z tekstem petycji smoleńskiej. Pod tekstem powinien znajdować się przycisk „Sign this petition”. Należy go wcisnąć. Otworzy się okno z potwierdzeniem, które można zamknąć, wciskając „Close”.

8. Po odświeżeniu strony albo ponownym wejściu na stronę petycji pod jej tekstem widać będzie listę sygnatariuszy. Najpierw jest na niej inicjatorka Barbara C., a następnie każdy widzi siebie, po czym wszystkich pozostałych.

Reklama

Możliwość komentowania Wypełniamy wniosek do Obamy ! została wyłączona

%d blogerów lubi to: