Czy Obama zajmie się katastrofą smoleńską? To możliwe. Podpisz petycję!

Posted in ■ aktualności by Maciejewski Kazimierz on 2 lipca 2012

Na stronach Białego Domu został zamieszczony apel o pomoc w powołaniu międzynarodowej komisji, która ma zająć się zbadaniem katastrofy w Smoleńsku. Okazuje się, że ma szansę na rozpatrzenie  przez administrację Baracka Obamy! 

Aby uzyskać odpowiedź Białego Domu trzeba zdobyć 25 tysięcy podpisów, które można składać do 5 lipca. O akcji kilka dni temu poinformował „Nasz Dziennik”, co przyczyniło się do znacznego wzrostu zainteresowania inicjatywą. Wcześniej pod wnioskiem widniało zaledwie kilkaset głosów poparcia.

„Rosjanie są sędzią we własnej sprawie. Śledztwo prowadzone jest przez Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK). Mimo iż feralny lot był lotem wojskowym, MAK prowadzi śledztwo ag załącznika 13 konwencji chicagowskiej, która odnosi się wyłącznie do lotów cywilnych. Wszystkie dowody – wrak samolotu, czarne skrzynki znajdują się w Rosji i dostęp do nich jest niezwykle ograniczony. Sam wrak samolotu był niszczony tuż po katastrofie” – tłumaczą administracji prezydenta USA inicjatorzy akcji.

Autorzy petycji przypomnieli również o badaniach naukowców, związanych z zespołem ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, któremu przewodniczy Antoni Macierewicz. Dowodzą, że przyczyną wypadku były dwa wybuchy.

Petycję można podpisać TUTAJ. Więcej o sprawie czytaj na portalu dziennika „Rzeczpospolita”.

AM • fronda.pl

Reklama

Możliwość komentowania Czy Obama zajmie się katastrofą smoleńską? To możliwe. Podpisz petycję! została wyłączona

%d blogerów lubi to: